Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
19/01/2019 - 11:05

Nie dość, że pędził jak wariat, to jeszcze wyprzedzał na pasach [WIDEO]

Musiało mu się bardzo śpieszyć. W ogóle nie zwracał uwagi na przepisy ruchu drogowego. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Co by było, gdyby w tym czasie ktoś tamtędy przechodził?

Miniony rok na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Sądecczyzny. Na drogach doszło do 468 wypadków i 2530 kolizji. Niestety nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. Zginęło aż 28 osób, a rannych zostało 577.

W ubiegłym roku doszło do wielu tragicznych wypadków z udziałem pieszych. Niestety kilka osób zginęło pod kołami samochodów, a pozostałe zostały ciężko ranne. Bardzo często do potrąceń dochodziło na pasach, na których piesi powinni być w szczególny sposób chronieni. Tak jednak nie jest. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w najnowszym nagraniu opublikowanym na współpracującej z naszym portalem stronie „Sądeckie Drogi”.

Zobacz też To był tragiczny rok na sądeckich drogach. Zginęło aż 28 osób

Na filmie nagranym kamerą samochodową widać, jak kilka tygodni temu, na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu, rozpędzony samochód wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Było już ciemno. Co by było gdyby w tym czasie ktoś przechodził na drugą stronę jezdni? Niewątpliwie ta historia miałaby tragiczny koniec.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Sądeckie DrogiDziękujemy za przesłanie błędu