Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
08/03/2019 - 10:35

OPTI-MED - dlaczego ściągają tu tłumy pacjentów?

OPTI-MED to przychodnia, którą pacjenci nominowali w tegorocznej edycji plebiscytu „Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi” organizowanego już po raz czwarty przez Fundację Sądecką przy wsparciu portalu i miesięcznika Sądeczanin. Co o tym zadecydowało?

Zobacz też: Motto NZOZ PRAXIS – Pacjent to człowiek a nie jednostka chorobowa

Nie ma chyba wśród sądeczan osoby, która nie znałaby założyciela tejże placówki, czyli Henryka Kaczmarka. Śmiało można powiedzieć, że nazwa „u Kaczmarka” używana jest na równi albo i częściej od oficjalnej nazwy placówki.

Początki działalności „OPTI-MED” Sp. z o.o. sięgają roku 1990, w którym to wspomniany lekarz Henryk Kaczmarek rozpoczął prowadzenie działalności medycznej. Na przestrzeni lat przychodnia zmieniła nie tylko swoją lokalizację, ale przekształciła się w przychodnię świadczącą szeroki zakres specjalistycznych usług medycznych.

W przychodni „OPTI-MED” Sp. z o.o. świadczone są usługi z zakresu diagnostyki obrazowej (badania rezonansu magnetycznego, badania mammograficzne, RTG i USG), podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie chirurgii urazowo-ortopedycznej. Usługi są świadczone bezpłatnie w ramach umowy z NFZ, poza badaniami RTG i USG.

Zobacz też: Już głosujemy w plebiscycie na najlepszego lekarza i najlepszą przychodnię

Odpłatnie świadczone są również usługi z zakresu endokrynologii, chorób wewnętrznych, pediatrii oraz wymienionych wcześniej badań diagnostyki obrazowej. To bardzo ważna informacja dla pacjentów, w szczególności w kontekście endokrynologów, których przyjmujących w Nowym Sączu jest jak na lekarstwo.

Inwestycje w nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt medyczny, uzyskanie certyfikatów jakości ISO 9001:2015, 14001:2015 pozwalają na podnoszenie jakości świadczonych usług. Bo ISO to nie tylko wspomniany certyfikat, ale przede wszystkim analiza stanu faktycznego. Firmy certyfikujące obiektywnie i bezstronnie wskazują wszystkie luki w systemie funkcjonowania przychodni a tym samym pozwalają na naprawę, wyeliminowanie uchybień, które przekładać się mogą na świadczenie usług a w przypadku przychodni opiekę nad pacjentami. Równie mocnej weryfikacji jest poddawana nie tylko dokumentacja i sprzęt, ale również same procedury, czynności składające się na świadczenie usług.

W najbliższych miesiącach planowane jest poszerzenie zakresu świadczonych usług, informacja ukaże się na stornie www.opti-med.pl oraz w materiałach informacyjnych w mediach.

ES [email protected] Fot.: archiwum OPTI-MEDDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)