Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 czerwca. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
08/10/2018 - 11:00

Morze ludzi na ulicach Nowego Sącza w różańcowej manifestacji wiary [WIDEO]

Szli młodzi, szli starzy, szły całe rodziny z dziećmi, siostry zakonne i księża... morze ludzi pogrążonych w modlitwie. Pytani, dlaczego w niedzielny wieczór idą w procesji z lampionami w rękach, odpowiadali, że to świadectwo ich wiary w siłę różańca, modlitwy w tradycji katolickiej obdarzonej szczególnym znaczeniem duchowym i błogosławieństwem.

Wymarłe zwykle wieczorem ulice Nowego Sącza wypełniał tłum ludzi, którzy z rynku, spod pomnika świętego Jana Pawła II, wyruszyli w dorocznej różańcowej procesji. To była nie tylko wielka manifestacja wiary.Także -co zgodnie podkreślali uczestnicy zgromadzenia - poczucie wspólnoty w modlitwie.

Czytaj też Tu ludzie dadzą się pokroić za Pana Boga...

- Jestem tu co roku. Uczestniczę w procesji od kilkunastu lat i zawsze tak samo przeżywam więź łączącą mnie ze wszystkimi, którzy się tutaj modlą - mówi pani Małgorzata, która mieszka przy ulicy Limanowskiego.

- Ta wspólna modlitwa daje mi siłę - mówi pani Maria.- Mam kłopoty z chodzeniem i boli mnie kręgosłup, ale podczas procesji to wszystko mija. Naprawdę. To dodaje mi sił. Przecież wiara czyni cuda. Zwłaszcza wiara w siłę różańcowej modlitwy.

Czytaj też Nowe czasy, nowe grzechy? Współczesność wkradła się do konfesjonałów

- Nie mogłoby mnie tu nie być - dodaje starsza pani.

Paweł i Elżbieta Kopcikowie przyszli na procesję z synami.

- Nie zawsze udaje nam się tu być co roku, ale  tym razem jesteśmy. Traktujemy to jako świadectwo naszej wiary.

Marta jest licealistką i w procesji idzie z grupa przyjaciół

- Proszę popatrzyć ilu tu jest młodych ludzi. To zaprzecza twierdzeniu, że młode pokolenie odchodzi od kościoła. I co ważne, ciągle tyle się mówi o manifestacjach. Ludzie ciągle protestują przeciw czemuś. A my jesteśmy za... za wiarą i przywiązaniem do ojczyzny. Bo w setną rocznicę odzyskania niepodległości idziemy nie tylko z różańcami. Niesiemy też nasze narodowe biało-czerwone flagi.

Wielka modlitwa zakończyła w kościele Matki Bożej Niepokalanej na osiedlu Milenium.  Według szacunków policji w procesji uczestniczyło ponad dwa tysiące osób.

[email protected] fot.Jm

Tłumy ludzi na procesji różańcowej na ulicach Nowego Sącza

Szli młodzi, szli starzy, szły rodziny z dziećmi, siostry zakonne i księża...morze ludzi pogrążonych w modlitwie.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach