Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
22/06/2017 - 13:25

Czy przedszkolaki mogą świętować… 40 urodziny? [FILM]

Miejskie Przedszkole nr 14 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Montessori w Nowym Sączu świętowało swoje 40-lecie ze wzruszeniem ale i bardzo hucznie. Jak wyglądała ta niezwykła uroczystość? Zobaczcie krótką relację filmową.

- Po co są jubileusze? Aby ocalić od zapomnienia cząstkę naszej historii, połączyć różne pokolenia, poznać ludzi tworzących wizerunek Przedszkola, docenić dorobek i stworzyć jego nowe oblicze – mówiła ze wzruszeniem dyrektor przedszkola Beata Majewska.

Zobacz też: Przedszkole zamknięte, a niania chce tysiąc. Jak to pogodzić? [FILM]

- Co nas wyróżnia?  Miła, serdeczna, rodzinna atmosfera, którą tworzą oczywiście  ludzie . To fantastyczny zespół pracowników, którzy  współpracuje ze sobą, wspierają się nawzajem, ludzie dla których praca z dziećmi jest ich pasją – nie kryła satysfakcji. 

- W 1990 roku  powstał oddział dla dzieci głuchych i niedosłyszących  a 5 lat później pierwsza  grupa integracyjna , która działa do dzisiaj. Dzieci niepełnosprawne są z nami każdego dnia, uczestniczą w naszym codziennym życiu, nie wyobrażamy sobie naszego przedszkola bez integracji – podkreślała.

Zobacz też: Przedszkolaki z Montessori to już wytrawni aktorzy [Zdjęcia]

- Już 22 lata realizujemy w naszym przedszkolu metodę Marii Montessori , metodę która jest  znana i doceniana na całym świecie. Przedszkole posiada patronat Polskiego Stowarzyszenia Montessori , niewiele placówek w Polsce może pochwalić się takim wyróżnieniem.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu