Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
27/10/2018 - 14:20

Stary Sącz: wkroczyły trzy rekiny biznesu. Powstanie 350 nowych miejsc pracy!

W ramach budowy, rozwijania Strefy Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu powstanie tu siedziba potentata w zakresie produkcji szkła budowlanego z Podegrodzia, firma Ekran oraz producent mebli firma Kalmar. Sumarycznie gmina szacuje, że dzięki dotychczasowym umowom na sprzedaż gruntu strefie gmina pozyska aż 350 miejsc pracy!

- W myśl ostatniego przetargu, w ramach którego sprzedaliśmy kolejną działkę w strefie jej nabywca, czyli firma Ekspert Glass z Podegrodzia w ciągu trzech lat powstanie 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, czyli 2 tysiące powierzchni do opodatkowania – nie kryje satysfakcji Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. 

Ale na tym nie koniec. W SAG Już ruszyła budowa nowej siedziby Kalmar. Tym razem na 14 tysiącach metrów kwadratowych powstaje hala produkcyjna z zapleczem, która pomieści szwalnię, stolarnię, tapicernię, profesjonalne  przygotowanie do transportu i logistykę, a także ekspozycję, a nawet biuro projektowe.

Zobacz też: Stary Sącz: Co będą produkować dwie firmy, które już kupiły grunt w strefie SAG? [WIDEO]

- Planujemy uruchomić zakład w lipcu i na początek chcemy zatrudnić około 150 osób – zdradza prezes zarządu Marek Kaleta. - Już rekrutujemy pracowników, a docelowo w zakładzie będzie zatrudnionych ponad 300 osób. O zbyt się nie martwię, naszymi kontrahentami są w lwiej części zaufani partnerzy z Niemiec, Francji, Szwajcarii, czy Belgii. Tylko czekają na zwiększenie naszych mocy produkcyjnych.

Tej inwestycji by nie było gdyby starosądecki samorząd nie włączył gruntów po byłej oczyszczalni ścieków w krakowską podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej zarządzaną przez Krakowski Park Technologiczny. Zgodnie z dzisiejszymi rokowaniami będzie to największy tego typu zakład w Polsce. 

Na dniach natomiast ruszy z wznoszeniem swojej nowej siedziby firma „Ekran”, światowy potentat w dziedzinie produkcji ekranów kinowych i wyposażenia do kin i teatrów.

- W sumie, choć wiemy, że przy dzisiejszej automatyzacji procesów produkcyjnych, to nie jest takie oczywiste liczymy, że strefie SAG powstanie aż 350 miejsc nowych miejsc pracy – podsumowuje Jacek Lelek.

ES [email protected] Fot.: ES

Stary Sącz: wkroczyły trzy rekiny biznesu. Powstanie 350 nowych miejsc pracy!
Fot. ES


Dziękujemy za przesłanie błędu