Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
20/12/2017 - 09:50

Stary Sącz: Co będą produkować dwie firmy, które już kupiły grunt w strefie SAG? [WIDEO]

Dwie działki w ramach starosądeckiej Strefy Aktywności Gospodarczej już znalazły nowych właścicieli. Obaj przedsiębiorcy mają korzenie w Starym Sączu. Jeden jest właścicielem znanej na całym świecie firmy „EKRAN” produkującej ekrany kinowe i wyposażenie do kin i teatrów a drugi to popularny producent domków na rynek norweski. Będą produkować ekologicznie?

Strefa Aktywności Gospodarczej ma być szansą na nowe miejsca pracy, dla mieszkańców z terenu całej gminy Stary Sącz.

Ale samych starosądeczan najbardziej interesuje to, jakiego rodzaju firmy będą tu funkcjonować? A przede wszystkim czy ich działalność nie będzie uciążliwa dla mieszkańców Starego Sącza? To bardzo ważne pytanie, bo SAG jest w bezpośrednim otoczeniu obszarów chronionego krajobrazu i terenów wpisanych do programu Natura 2000. Tym samym nie ma tu mowy o przemyśle ciężkim choć w zamyśle mają tu powstać zakłady produkcyjne.

Zobacz też: Stary Sącz: Zbudują nowe, wielkie rondo i „kupią” inwestorów. Ile na to pójdzie?

– Gmina zbyła już dwie działki. W sumie dwa i pół hektara. Ci przedsiębiorcy, którzy je nabyli to przedsiębiorcy ze Starego Sącza, którzy mają korzenie w naszej gminie i którzy tu właśnie chcą wybudować swoje siedziby. (…) Pierwsza z firm jest już doskonale znana starosądeczanom. To firma „Ekran”, która wybuduje tu nową siedzibę i uruchomi tu produkcję.  Produkuje ekrany do kin – informuje mieszkańców Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza.

- Druga firma, która zakupiła grunt w SAG będzie tu produkowała domki do Norwegii – wyjaśnia dalej urzędnik.

Co bardzo istotne. Do SAG doprowadzony został gaz. Tym samym wszystkie firmy, które tu będą działać, korzystać będą jedynie z ekologicznych źródeł ciepła.

Zobacz też: Stary Sącz: Zamiast lotniska będzie Strefa Aktywności Gospodarczej

Kolejne przetargi na grunty w SAG, która w sumie obejmuje siedem i pół hektara odbędą się w połowie stycznia i w czerwcu 2018 roku. Zainteresowanie jest ogromne  w tym firm krakowskich z branży tapicerskiej i produkujących kasy fiskalne.

W rozmowie z Kazimierzem Gizickim przybliżamy też inne inwestycje, które już zrealizowano w tym roku i te, których realizacja zaplanowana jest na najbliższy rok 2018 i lata następne. Posłuchajcie szczegółów.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)