Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
30/11/2017 - 12:00

Nowy Sącz: Już stroimy świąteczne choinki? Duch Bożego Narodzenia zawładnął handlem [WIDEO]

Jak zdradzają sprzedawcy spod galerii Europa, do zakupowego szczytu jeszcze daleko. Ale sądeczanie już pytają o ceny, już robią rekonesans, co modna choinka powinna mieć na sobie. Ile możemy w tym roku wydać na świąteczne ozdoby?

- Prawdziwy ruch zacznie się około 6 grudnia jak sądeczanie będą już po wypłacie i zaczną szukać upominków na Mikołajki, ale już teraz wypytują, oglądają, chcą rezerwować – mówią sprzedawcy sztucznych choinek.

Jeśli chodzi o drzewka sądeczanie zakochali się w tzw. „choinkach na pniu”. Bo te nie dość, że igliwiem idealnie odwzorowują naturalne drzewka, to jeszcze gabarytami świetnie wpisują się nawet w niewielkie „m”. Od kilku lat preferujemy jodły kaukaskie i świerki. Praktyczniejsi kupują drzewka już zdobne w szyszki czy w światełka albo takie, które wyglądają na posypane śniegiem.

Zobacz też: Katolicy świętują Trzech Króli, prawosławni wigilię Bożego Narodzenia

Co z ozdobami? Trendy są ozdoby monochromatyczne, matowe z jednym motywem przewodnim. Kupując je zostawiamy w kasie od 50 do 100 złotych. Ale to się zmieni, bo im bliżej świąt, tym chętniej zapłacimy nawet do kilkuset złotych.

Modzie ulegają jednak jedynie młodsi klienci, starsi raczej tylko uzupełniają już wypracowane od lat kompozycje.

Nie szczędzimy nie tylko na stroiki, ale coraz chętniej wieszamy światełka czy całe świąteczne kompozycje na balkonach, w miejscach pracy czy ogrodach. Producenci prześcigają się w ofertach, które zagwarantują bezpieczeństwo w użytkowaniu produktów zasilanych prądem nawet przy najgorszych warunkach atmosferycznych. A i sami sprzedawcy zawsze upewniają się, czy świetlne girlandy chcemy założyć w domu czy na podwórku.

Zresztą sami posłuchajcie.

ES [email protected]  Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)