Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
25/06/2018 - 14:40

Muszyna: Są najlepsi, bo mają pomysł na swoje miasto i potrafią współpracować

Być najlepszym przez jeden rok, to bardzo wiele, ale zdobyć miano najlepszego w przedziale pięciu lat, to już nie lada wyczyn. Taki bezprecedensowy sukces stał się udziałem Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna przy podsumowaniu Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego za lata 2013-2017. Na czym polega wyjątkowość Muszyny? W czym ten samorząd przerasta pozostałe? Rozmawiamy o tym z Włodzimierzem Tokarczykiem zastępcą burmistrza.

Muszyna znów znalazła się wśród liderów. Po raz kolejny zresztą. Czy to jest tak, że ten apetyt na sukces rośnie w miarę jedzenia, możemy powiedzieć w miarę kolejnych edycji rankingu?

Włodzimierz Tokarczyk: No na pewno jest bardzo miłe i przyjemne, gdy się zwycięża, ale jak mówi burmistrz Golba: do wszelkich rankingów trzeba podchodzić z dystansem i uśmiechem. I jak to on mówi: gdy jest się na pierwszym miejscu i wygrywa, to należy się cieszyć, a jeśli jest się gdzieś dalej, to nie należy się smucić i płakać z tego tytułu. (…) Jest to efekt pomysłu na Muszynę i planu na Muszynę, jaki powstał wiele lat temu i który jest systematycznie i konsekwentnie realizowany.

Muszyna utrzymuje się na podium, bywała na pieszym miejscu, drugim i trzecim. Które miejsce jest lepsze z punktu widzenia samorządu, pierwsze, na którym czuje się oddech konkurenta czy może wtedy, gdy jest się na drugim czy trzecim miejscu i trzeba się przyłożyć, by wskoczyć na sam szczyt?

Nie rozważam tego w kategoriach konkurencji i gdzie jest lepiej być. Raczej postrzegamy gminy uzdrowiskowe i gminy sąsiednie jako partnerów do wspólnego działania i wspólnego promowania Sądecczyzny a nie konkurowania między sobą. Uważamy, że wspólny produkt, wspólne działanie przyczyniają się do rozwoju całego regionu.

Cała rozmowa w materiale filmowym.

Zobacz też: 

Limanowa – mimo że najlepsza, ma też swoje bolączki [WIDEO]

Muszyna: Na miano najlepszych pracują tu ostro już od pięciu lat [WIDEO]

Piwniczna-Zdrój to najdynamiczniej rozwijająca się obecnie gmina subregionu

Limanowa, Stary Sącz, Muszyna to najaktywniejsze samorządy Subregionu Sądeckiego

Najlepsi z najlepszych, ale samorządowy prymus mógł być tylko jeden [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz: to tu najefektywniej uprawiają politykę społeczną [WIDEO]

W Piwnicznej-Zdrój wiedzą, że bez inwestycji żadna gmina nie ma racji bytu!

Limanowa – mimo że najlepsza, ma też swoje bolączki [WIDEO] 

Bez dochodów samorząd nie może się rozwijać. Kto umie je generować? [WIDEO]

Oprac.: ES Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu