Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
05/09/2016 - 12:30

Lokalny patriotyzm Wiśniowskiego? Firma chce inwestować w Chełmcu! [FILM]

Firma Wiśniowski chce skorzystać ze specjalnej strefy inwestycyjnej tworzonej właśnie przez samorząd Chełmca. Dołączy do niej swoje 27 hektarów, na których chce postawić hale produkcyjne i tworzyć nowe miejsca pracy.

Owe 27 hektarów to tereny w większości należące do firmy Wiśniowski w Wielogłowach. Część z nich firma dzierżawi, ale nawet dzierżawcy dostrzegli interes i zgodzili się na ich wprowadzenie do strefy.  

- Do obecnie funkcjonujących trzech tysięcy metrów kwadratowych hal produkcyjnych doszliśmy w ciągu 25 lat a teraz, dzięki wpisaniu do strefy kolejne trzy tysiące będziemy mogli wybudować w ciągu dwóch trzech lat. To najlepiej obrazuje skok, jaki będziemy mogli wykonać dzięki strefie - nie kryje satysfakcji Wiesław Pióro, menager który reprezentował dziś na sesji firmę Andrzeja Wiśniowskiego.

Zobacz też: Agusta Andrzeja Wiśniowskiego: najdroższy prywatny śmigłowiec w Polsce! [FILM]

A propos Andrzeja Wiśniowskiego, Pióro nie ukrywał, że potentat ma bardzo dużo propozycji inwestowania w miejscach, gdzie specjalne strefy inwestycyjne już działają na przykład z Bochni.

- Ale pan Andrzej Wiśniowski jako lokalny patriota podjął decyzję, że chce inwestować tylko tu na miejscu: w Chełmcu i w Gródku nad Dunajcem - podkreśla menager zaznaczając przy okazji, że firma Wiśniowski doskonale zdaje sobie sprawę z ograniczeń infrastrukturalnych naszego regionu i deklaracja Wiśniowskiego jest jedną z tych podejmowanych „pomimo”…

Zobacz też: Chełmiec: Jest kasa na naprawę kanalizacji w Świniarsku! I nie tylko

Radni uchwałę o utworzeniu specjalnej strefy ekonomicznej przyjęli jednogłośnie.

Ewa Stachura [email protected] Film: Krzysztof Stachura 
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu