Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
14/11/2017 - 20:30

Demolowali kamienicę przy Tarnowskiej a prezydent się przyglądał

Jeśli ktoś będzie jechał koło nowosądeckiego zamku w środę rano, nie zobaczy już truchła kamienicy, od lat straszącej przy Tarnowskiej 4. We wtorek wieczorem rozpoczęło się jej wyburzanie. Ma to związek z budową nowego mostu heleńskiego i tworzeniem z obu jego stron dwóch nowych rond. Nareszcie!

- Spełniają się moje marzenia i oczekiwania. Od wielu lat czekałem na tę chwilę, wreszcie ten koszmarny budynek zniknie z panoramy Nowego Sącza. Dzisiaj jesteśmy świadkami tego wydarzenia i myślę, że jest to dowód, że krajobraz naszego miasta zmienia się na lepsze - powiedział nam obecny na miejscu Ryszard Nowak.

Akcji rozbiórki budynku przyglądał się wieczorem prezydent Ryszard Nowak. Wyburzenie kamienicy przy ulicy Tarnowskiej to jeden z pierwszych etapów przebudowy tej okolicy. W miejscu dotychczasowego skrzyżowania powstanie rondo z wjazdem na nowy most heleński.

Zobacz: Prezydent będzie miał nowego rzecznika...

- Tutaj powstanie nowy most, inne rozwiązania komunikacyjne. W związku z tym znika ten budowlany koszmar, który nie był godną wizytówką Nowego Sącza. Nie ukrywam, że bardzo się z tego powodu cieszę - podsumował prezydent.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. MŚ

Znika szpetna wizytówka miasta
Rozbiórka kamienicy przy Tarnowskiej 4


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe