Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
15/05/2019 - 21:50

Czy Rytro wygra potyczkę o Obłazy Ryterskie? GDDKiA zasypana protestami

Dwie zatoczki autobusowe z prawdziwego zdarzenia, ale już o dojściu do nich nie pomyślano. Nie pomyślano też o chodniku dla mieszkańców Obłazów Ryterskich, dla których DK-87 to jedyna droga nie tylko dojazdu, ale i dojścia do Rytra. Jednak ani mieszkańcy, ani władze gminy nie zamierzają przyjąć tego wariantu projektu do wiadomości i już złożyli formalne uwagi do GDDKiA. Co z tego wyniknie?

Zobacz też: Rytro: 49-metrowy maszt stanie koło wiatraka i zniszczy krajobraz gminy?

W ślad za prośbami mieszkańców gminy Rytro – bo w tym wypadku inne sołectwa są solidarne z Obłazami Ryterskimi – dopytujemy wójta co dalej z zastrzeżeniami miejscowych, które są pokłosiem spotkania z przedstawicielami GDDKiA i projektantami odpowiedzialnymi za przygotowanie koncepcji przebudowy DK-87 na wysokości gminy Rytro. Co tak naprawdę jest największą kością niezgody i jakie są szanse na to, by Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uwzględniła uwago mieszkańców? Rozmawialiśmy na ten temat z wójtem Janem Kotarbą.

Zobacz też: Rytro budzi się z turystycznego letargu. EuroVelo uratowane [WIDEO]

Z kolei sami przedstawiciele GDDKiA z Krakowa, których zagadnęliśmy o zastrzeżenia mieszkańców – ponad dwustu, którzy żyją tu z dziada pradziada – zaznaczyli, że koncepcje nie są równoznaczne z ostatecznym projektem. Po to przedstawiciele administratora drogi spotkali się z mieszkańcami kolejnych gmin, by poznać ich opinie i potrzeby. Teraz czekają na ich pisemne uwagi, które zebrane zostaną w szczegółowym raporcie, który z kolei zostanie przedstawiony do publicznej informacji już za kilka miesięcy.
Szczegóły w materiale filmowym.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu