Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
23/02/2020 - 18:25

Szczęśliwa siódemka "Narciarni" na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W tym tygodniu, w Szczyrku, zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Narciarstwie Alpejskim, czyli Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Nowosądecki Klub Sportowy "Narciarnia" stanął na wysokości zadania.

4-dniowa rywalizacja odbyła się na stoku Skrzyczne w czterech konkurencjach alpejskich: supergigant, slalom gigant, slalom, slalom równoległy. Znakomitymi wynikami  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, może pochwalić się nowosądecki Klub Sportowy „Narciarnia”, który zdobył 2 miejsce w kraju w klasyfikacji klubów.

Rewelacją zawodów okazała się, startująca pierwszy rok w kategorii junior, Patrycja Florek, która zdobyła 2 złote medale (w slalomie i slalomie równoległym) oraz 2 srebrne krążki (w slalomie gigancie i supergigancie). Znakomicie spisali się też: Gabriela Hopek (brąz w slalomie gigancie oraz czwarte miejsce w slalomie), Katarzyna Wójcik (brąz w slalomie), Michał Czerwiński (brąz w slalomie równoległym i 5. miejsce w slalomie), Paulina Hopek (4. miejsce  w slalomie równoległym oraz 6. miejsce w supergigancie), Ivo Soons (6. miejsce w slalomie i 7. miejsce w slalomie gigancie).

,,Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników a także z tego, że wszyscy nasi zawodnicy zapunktowali w zawodach. Jest lekki niedosyt, w damskim slalomie był apetyt na pełne pudło, brakło trochę szczęścia ale taki jest sport. Teraz 3 dni przerwy i wracamy do treningów. Najbliższe starty planujemy na połowę marca’’ – tak zmagania podsumował trener Wojciech Wysowski.

Czytaj także: Sądeckie narciarki na podium Mistrzostw Polski!, OOM Śląsk 2020: kolejny sądecki medalowy dzień
 

(Karol Trojan) [email protected], fot.: archiwum Klubu Sportowego „Narciarnia”Dziękujemy za przesłanie błędu