Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
19/02/2020 - 21:25

OOM Śląsk 2020: kolejny sądecki medalowy dzień

Sukcesem dla sądeckich narciarzy alpejskich, zakończył się kolejny dzień zmagań, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Śląsk 2020.

Po dwóch dniach, o czym pisaliśmy w materiale: Sądeckie narciarki na podium Mistrzostw Polski!, na szyjach reprezentantek Klubu Sportowego „Narciarnia” z Nowego Sącza, zawisły trzy medale. Kolekcję, w slalomie, uzupełniły: Patrycja Florek, zdobywając „złoto” oraz Katarzyna Wójcik „brąz”

Natomiast o miejsce na podium otarła się Gabriela Hopek, która wywalczyła czwarte miejsce. Dotychczas najwięcej uwagi poświęcaliśmy żeńskiej części sądeckiej kadry narciarskiej. Nie możemy jednak zapomnieć, iż członkami klubu są również chłopcy. W trzecim dniu rywalizacji, w tej samej konkurencji co koleżanki, wyjeździli oni wysokie pozycje. Michał Czerwiński na metę dotarł z piątym czasem, a Ivo Soons z szóstym.

Trener Wojciech Wysowski, potwierdził w rozmowie, iż zawodniczki i zawodnicy cieszą się dobrym zdrowiem i na szczęście kontuzje omijają zespół. – I niech tak zostanie jak najdłużej – dodaje. Patrząc na dotychczasowy przebieg rywalizacji, z niecierpliwością czekamy na ostatni dzień Mistrzostw Polski Juniorów w narciarstwie alpejskim.

(Karol Trojan) [email protected], fot. PixabayDziękujemy za przesłanie błędu