Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
18/02/2020 - 21:15

Sądeckie narciarki na podium Mistrzostw Polski!

Trwa XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych „Śląskie 2020”, podczas której sądeckie narciarki, od samego początku spisują się wyśmienicie.

Rozgrywane w Szczyrku Mistrzostwa Polski Juniorów w narciarstwie alpejskim, przyniosły już, reprezentantkom Klubu Sportowego Narciarnia z Nowego Sącza, pierwsze zdobycze medalowe.

Wczoraj (17 lutego) Patrycja Florek, wyjeździła 2 miejsce w konkurencji supergigant. Natomiast dzisiaj, w slalomie gigancie, wspomniana Patrycja była druga, a jej klubowa koleżanka, Gabriela Hopek, zajęła 3 miejsce.

Poza tym, punktowane miejsca zajęli: Paulina Hopek (6 miejsce w supergigancie) oraz Ivo Soons (7 miejsce w slalomie gigancie). Mniej szczęścia mieli: Katarzyna Wójcik i Michał Czerwiński, którzy niestety nie ukończyli swoich konkurencji.

Mimo napiętego czasu zawodniczek i ich trenera, udało nam się wieczorem chwilę porozmawiać z Wojciechem Wysowskim, trenerem oraz kierownikiem wyszkolenia KS Narciarnia, którego „zastaliśmy” przy serwisowaniu nart:

- Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych występów naszych zawodniczek. Dziewczyny odważnie weszły w zawody. Jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć ze zdobytych medali, a już jutro, mamy nadzieję, pojawią się kolejne medalowe szanse. W tym momencie będzie ciężko zamienić choć kilka słów z zawodniczkami, gdyż muszą mieć czas na wypoczynek, a zarazem w dalszym ciągu utrzymać koncentrację. Wszakże to jeszcze nie koniec zmagań.

Na bieżąco będziemy śledzić wyniki i informować w Sądeczanin.info.

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: COS OPO SzczyrkDziękujemy za przesłanie błędu