Środa, 15 maja. Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii
25/02/2024 - 23:30

Puchar Świata 2024 w snowboardzie: triumfowali Ramona Theresia Hofmeister i Andreas Prommegger. Oskar Kwiatkowski - 11

Na Jaworzynie Krynickiej rywalizują (24 i 25 lutego) najlepsi snowboardziści, którzy walczą o Puchar Świata. W sobotę w Krynicy triumfowali: Ramona Theresia Hofmeister i Andreas Prommegger. Polak, Oskar Kwiatkowski zajął 11. miejsce.

Po raz pierwszy w Polsce, na Jaworzynie Krynickiej rozgrywany jest Puchar Świata w snowboardzie alpejskim, w konkurencji: slalom gigant równoległy. Do zawodów zgłoszono blisko stu zawodników z  Austrii, Australii, Chin, Bułgarii, Kanady, Czech, Niemiec, Włoch, Japonii, Korei Południowej, Holandii, Polski, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy i USA.

W sobotę (24 lutego) na trasie 2A Jaworzyny w Krynicy-Zdroju, wśród kobiet triumfowała Niemka Ramona Theresia Hofmeister, która w finale pokonała Szwajcarkę Julie Zogg. Trzecia na mecie zameldowała się Holenderka Michelle Dekker. Tuż za podium znalazła się reprezentantka Austrii, Daniela Ulbing.

Wśród Polek 21. miejsce zajęła Weronika Dawidek, 25. Maria Bukowska-Chyc, 29. Natalia Stokłosa, 30. Karolina Półtorak, 33. Natasza Piwowarczyk, 34. Olga Kaciczak, 35. Olimpia Kwiatkowska, a 36. Sonia Zapała.

Natomiast Weronika Biela-Nowaczyk została zdyskwalifikowana.

Bardzo zaciętą rywalizację stoczyli mężczyżni. Na najwyższym podium stanął Austriak Andreas Prommegger, dla którego była to 23. wygrana w Pucharze Świata. W finale o 0,06 sek. wyprzedził włoskiego snowboardzistę Rolanda Fischnallera.

Trzecie miejsce zajął również Włoch, Daniele Bagozza, który na mecie wyprzedził Fabiana Obmanna, reprezentanta Austrii.

Najlepszy wśród Polaków, Oskar Kwiatkowski w sobotę zajął 11. miejsce.  W 1/8 finału wystartował w parze z mistrzem olimpijskim Benjaminem Karlem z Austrii, z którym przegrał o 0,81 s.

Kolejne miejsca Polaków: 33.Andrzej Gąsienica Daniel, 35. Maciej Mikołajczyk, 37. Mikołaj Rutkowski. Michał Nowaczyk nie ukończył pierwszego przejazdu.

W niedzielę (25 lutego) w Krynicy-Zdroju rozegrane zostaną ostatnie zawody Pucharu Świata. Wręczone będą też tzw. małe Kryształowe Kule. (MK). fot. (MK).