Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
26/02/2020 - 19:25

Piłkarskie „Żaczki” poszukiwane

Klub Sportowy „Starówka” z Nowego Sącza, ogłasza nabór do żeńskiej drużyny piłkarskiej.

KS „Starówka” jest klubem piłkarskim, w którym swoje sportowe ambicje, jako zawodniczki, realizują wyłącznie dziewczyny. Męskimi wyjątkami jest część kadry trenerskiej. Obecnie członkinie klubu współzawodniczą w rozgrywkach w trzech kategoriach wiekowych: seniorki, młodziczki i orliczki. Jednak od bieżącego roku ta sytuacja ma ulec zmianie.

- Chcąc myśleć o przyszłości klubu, jego kadrę należy usystematyzować i przede wszystkim kontynuować jego budowę od początku, czyli pozyskiwać zawodniczki od najmłodszych lat, aby zapewnić naturalną ciągłość przechodzenia zawodniczek z kategorii niższych do wyższych. Jako, że mamy zainteresowane dziewczynki, które chciałyby dołączyć do naszej drużyny, jesteśmy w trakcie naboru roczników 2016 i starszych. Stworzą one osobną kategorię wiekową, czyli żaczki. Będą się nimi także opiekować wychowanki klubu, które obecnie są w trakcie kursu trenerskiego – informuje Marek Fiut, prezes i trener KS „Starówka” Nowy Sącz.

Bliższych informacji o naborze do drużyny udziela, pod numerem telefonu 519 421 122, trener Marek Fiut. Treningi odbywają się na obiektach sportowych w Zawadzie. Jako, iż obecnie kończy się sezon halowy, od marca zawodniczki rozpoczną przygotowania do nowego sezonu na boiskach otwartych.

Czytaj także: Sądeckie młodziczki i orliczki z sukcesami grają w piłkę nożną
 

(Karol Trojan) [email protected], fot.: archiwum KS "Starówka" Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu