Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
17/08/2020 - 12:40

Sądecki Przegląd Boisk: A Klasa Nowy Sącz – 2 kolejka

Po dwóch kolejkach w A klasie Nowy Sącz liderem jest beniaminek z Ptaszkowej. Na początku sezonu formą zachwyca też Biegoniczanka. Tylko te dwie drużyny mają po dwóch kolejkach komplet punktów.

Hitem kolejki miało być starcie Biegoniczanki Nowy Sącz z Dąbrovią Wielogłowy, a więc drużyn, które dobrze spisywały się w początkowej fazie sezonu (wliczając w to Puchar Polski, gdzie Dąbrovia wyeliminowała grająca w „okręgówce” – Zawiszę Rożnów). Zwycięsko z tego starcia wyszli podopieczni Jakuba Czernieckiego, wygrywając po bramce Dawida Węglowskiego z rzutu karnego. Piłkarze z Biegonic dość niespodziewanie zajmują po dwóch kolejkach drugą pozycję w tabeli, mając na koncie 6 pkt.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice – 2 kolejka

Z fotela lidera spogląda na resztę stawki wzmocniony kadrowo beniaminek Orzeł Ptaszkowa. Po wysokim zwycięstwie przed tygodniem z Ogniwem Piwniczna-Zdrój, tym razem pokonał 5-3 Amator Paszyn (bramki: Paweł Radzik, Janusz Pałubiak, Arkadiusz Smoleń, Artur Czernecki, Karol KumorKarol Cisowski, Sebastian Gardoń, Michał Uroda).

Punkty straciło Zamczysko Marcinkowice, które zremisowało 2-2 z LKS Świniarsko. Jedno "oczko" dla ekipy z Marcinkowic uratował niezawodny Adrian Gołdas, strzelając dwie bramki i doprowadzając do remisu. Zwycięstwa, które pozwoliły zbliżyć się do czołówki tabeli odniosły Victoria Witowice Dolne (4-1 z KPT Nawojowa) i Jedność Nowy Sącz (2-1 z LKS Ubiad).

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska wschód – 2 kolejka

Niespodzianką jest na pewno porażka Barciczanki II Barcice z Budowlanymi Jazowsko 1-2 (bramki: Patryk Buchman- Wojciech Burchel, Karol Klimek). Pierwsze zwycięstwo odniosła też LKS Mszalnica, która wygrała z Górką Szczereż, po trafieniu z rzutu karnego Maksymiliana Piwowara .

Z zerowym dorobkiem punktowym pozostają zespoły Ogniwa Piwniczna (porażka 1-4 z Olimpikiem Powroźnik) i Piątkovii Łęg (uległa 0-1 Wichrowi Mogilno), którą za tydzień czeka kolejna trudna przeprawa, gdyż podejmie lidera z Ptaszkowej.

Poniżej komplet wyników drugiej kolejki:

Ogniwo Piwniczna Zdrój 1-4 Olimpik Powroźnik 
Victoria Witowice Dolne 4-1 KPT Nawojowa 
Budowlani Jazowsko 2-1 Barciczanka II Barcice 
LKS Świniarsko 2-2 Zamczysko Marcinkowice 
Jedność Nowy Sącz 2-1 LKS Ubiad 
LKS Mszalnica 1-0 Górka Szczereż 
Biegoniczanka Nowy Sącz 1-0 Dąbrovia Wielogłowy 
Wicher Mogilno 1-0 Piątkovia Łęg 
Orzeł Ptaszkowa 5-3 Amator Paszyn 

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu