Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
11/08/2020 - 14:30

Sądecki Przegląd Boisk: A Klasa Nowy Sącz – 1 kolejka

Po pierwszej kolejce w sądeckiej A-klasie wiemy jedno. Drużyny, które poprzedni sezon kończyły w „czubie” tabeli są nadal mocne.

W bardzo dobrej formie wydaje się być Dąbrovia Wielogłowy. Po tym jak wyeliminowała ona z Pucharu Polski Zawiszę Rożnów, pokonała teraz 7:2 LKS Mszalnicę (bramki: Jakub Bogdanowicz x3, Kacper Bogdanowicz x2, Krzysztof Gródek x2) i zgłosiła swoje aspiracje do zajęcia wysokiej lokaty na koniec sezonu.

Od zwycięstwa sezon rozpoczął beniaminek – Orzeł Ptaszkowa. W swoim pierwszym meczu na A-klasowych boiskach wygrał on 6-1 z Ogniwem Piwniczna (do siatki trafiali: Szymon Witek, Arkadiusz Dziedziak, Artur Czernecki, Paweł Radzik, Karol Kumor, Janusz Pałubiak oraz Filip Malik), które poprzednie rozgrywki zakończyło na ostatnim miejscu w tabeli.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice – 1 kolejka

Jedyną drużyną, która odniosła zwycięstwo grając na wyjeździe jest Biegoniczanka Nowy Sącz. Po raz drugi w krótkim czasie pokonała ona Piątkovię Łęg (wcześniej uczyniła to w Pucharze Polski), czym udowodniła, że liczy na lepszy sezon niż ten poprzedni (zakończyła go na 16. miejscu w tabeli).

Formę z poprzedniego roku, wydaje się, że utrzymało Zamczysko Marcinkowice. Podopieczni Łukasza Schreinera, wygrali na własnym boisku z Budowlanymi Jazowsko - 4:1 (gole: Adrian Gołdas x3, Dariusz Peciak; Wojciech Burchel – rzut karny) i zaakcentowali swoje aspiracje, sięgające gry w Lidze Okręgowej.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska wschód – 1 kolejka

W jednym z najciekawiej zapowiadających się starć pierwszej kolejki KPT Nawojowa zwyciężyło 3-1, po trafieniach A. Pazgana, K. Pazgana i M.Borka, z Olimpkiem Powroźnik. Podziałem punktów zakończyły się natomiast mecze Barciczanki II Barcice z Victorią Witowice Dolne oraz Górki Szczereż z Jednością Nowy Sącz.

Poniżej komplet wyników pierwszej kolejki:

Orzeł Ptaszkowa 6-1 Ogniwo Piwniczna Zdrój 
Amator Paszyn 4-1 Wicher Mogilno 
Piątkovia Łęg 2-6 Biegoniczanka Nowy Sącz 
Dąbrovia Wielogłowy 7-2 LKS Mszalnica 
Górka Szczereż 1-1 Jedność Nowy Sącz 
LKS Ubiad 2-1 LKS Świniarsko 
Zamczysko Marcinkowice 4-1 Budowlani Jazowsko 
Barciczanka II Barcice 1-1 Victoria Witowice Dolne 
KPT Nawojowa 3-1 Olimpik Powroźnik

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe