Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
11/08/2020 - 14:15

Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska wschód – 1 kolejka

Za nami pierwsza kolejka w 20 zespołowej IV lidze. Najważniejsze wydarzenia weekendu to wycofanie się z rozgrywek Sandecji II i remisy wywalczone przez beniaminków - Sokoła Słopnice i Skalnik Kamionka Wielka.

Udanie zainaugurowała sezon Barciczanka Barcice, która po bramce Marka Maślejaka w 72 minucie pokonała na wyjeździe Watrę Białka Tatrzańska- 1:0. Co ciekawe, w poprzednim sezonie obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, zajmując dwie ostatnie pozycje.

O dobrym początku rozgrywek mogą też mówić w Słopnicach i Kamionce Wielkiej. Zarówno Sokół, jak i Skalnik w starciach z rywalami ogranymi na czwartoligowych boiskach zdobyli po 1 pkt. Drużyna z Limanowszczyzny zremisowała 1-1 z GKS Drwinią (bramkę dla Sokoła zdobył Patryk Nowak), z kolei podopieczni Piotra Saratowicza podzielili się punktami z Glinikiem Gorlice (wyrównującą bramkę zdobył 90 minucie meczu rezerwowy – Sławomir Bogdański).

Zobacz także:Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice – 1 kolejka

Porażkę, w wyjazdowym starciu z Lubaniem Maniowy zanotował Poprad Muszyna. Spotkanie było wyrównane, jednak na niekorzyść gości wpłynął fakt, że od 60 minuty musieli grać w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Bomba.

Swój mecz pomimo początkowego prowadzenia, przegrał też inny Poprad – ten z Rytra. Uległ on Orkanowi Szczyrzyc 2:1. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 12 min. Patryk Janik. Dla gości trafiali w 24 minucie Dominik Franczak oraz w 69' – Marcin Krywoborodenko.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: A Klasa Nowy Sącz – 1 kolejka

Przed nowym sezonem dokonano w IV Lidze wielu ciekawych transferów, wśród których wielu dotyczyło byłych piłkarzy pierwszoligowej Sandecji. Do Skalnika Kamionka Wielka dołączyli Mariusz Różalski i Fabian Fałowski, natomiast do Lubania Maniowy – Michał Szeliga.

Szerokim echem odbiło się wycofanie z rozgrywek Sandecji II. Pomimo tego, iż liga liczy teraz parzystą liczbę drużyn to, aż dwie z nich muszą w każdej kolejce pauzować (tym razem były to Limanovia Limanowa i Wolania Wola Rzędzińska). Będzie to niewątpliwie uciążliwe dla wszystkich zespołów.

Poniżej komplet wyników pierwszej kolejki:

Wierchy Rabka Zdrój 2-1 Bocheński KS 
Watra Białka Tatrzańska 0-1 Barciczanka Barcice 
Rylovia Rylowa 1-3 Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 
Tarnovia Tarnów 4-3 Okocimski KS Brzesko 
Sokół Słopnice 1-1 GKS Drwinia 
Skalnik Kamionka Wielka 1-1 Glinik Gorlice 
Lubań Maniowy 2-0 Poprad Muszyna 
Unia Tarnów 4-0 Metal Tarnów 
Poprad Rytro 1-2 Orkan Szczyrzyc 

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe