Środa, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
24/08/2020 - 13:15

Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska wschód – 3 kolejka

Niesamowity Sokół Słopnice odniósł kolejne zwycięstwo na czwartoligowych boiskach. Z dobrej strony pokazał się też Glinik Gorlice (który pokonał Unię Tarnów) oraz Skalnik Kamionka Wielka.

Drugą porażkę z rzędu zaliczyła Barciczanka Barcice, która nie potrafiła postawić się Tarnovii Tarnów, ulegając jej, aż 2-5 (bramki zdobywali dla Barciczanki zdobyli Oliwer Bogusławski i Ismalia Balogun). Piłkarze z Barcic znajdują się 15. miejscu w tabeli.

Z kapitalnej strony pokazał się po raz kolejny Sokół Słopnice, który po tym jak tydzień temu pokonał Okocimskiego Brzesko, teraz nie dał szans rezerwom Bruk-Bet Termalici Nieciecza, wygrywając u siebie 2-1, po bramce samobójczej i trafieniu Artura Matrasa. Podopieczni trenera Wojciecha Tajdusia są jak na razie rewelacją rozgrywek i z siedmioma punktami na koncie po trzech meczach zajmują trzecią lokatę.

Zwycięstwo odniósł również innym z beniaminków – Skalnik Kamionka Wielka. Pomimo tego, że od 10 minuty przegrywał on 0-1, to w drugiej połowie za sprawą Grzegorza Maciaszka i Grzegorza Wilka odwrócił losy meczu, wygrywając 2-1. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry. Jest to kolejny mecz, w którym Skalnik u siebie ratuje punkty w samej końcówce (miało to miejsce także w starciu z Glinikiem w pierwszej kolejce). Przed spotkaniem przedstawiciele zarządu MZPN Podokręgu Nowy Sącz wręczyli drużynie puchar za zdobycie mistrzostwa Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020.

Bardzo duża niespodzianka miała miejsce w Tarnowie, gdzie dotychczasowy lider- Unia, uległa Glinikowi Gorlice 1-3. Bramki dla Gorliczan zdobywali Daniel Kmak, Konrad Grela i Piotr Martuszewski. Jest to ich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Remisem 2-2 zakończyło się starcie Popradu Rytro z Metalem Tarnów. Bramki padały w końcowej fazie meczu (pierwsza dopiero w 70 minucie), a ich autorami byli Tomasz Magdziarczyk- Patryk Janik, Robert Oleksy i Michał Pawlik (zaliczył trafienie samobójcze). Jest to pierwszy punkt wywalczony w tym roku przez obie drużyny.

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowała Limanovia, która w derbowym pojedynku pokonała Orkana Szyrzyc 2-1. Bramki na wagę trzech punktów zdobył Szymon Majeran. Pauzowały Wierchy Rabka-Zdrój i Poprad Muszyna. Następna kolejka już w środę.