Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
24/08/2020 - 13:35

Sądecki Przegląd Boisk: A-klasa Nowy Sącz– 3 kolejka

W niesamowitej formie znajduje się beniaminek – Orzeł Ptaszkowa, który odniósł trzecie kolejne zwycięstwo. Kroku próbuje mu dotrzymywać drużyna Zamczyska Marcinkowice. W obecnej kampanii i ona jeszcze nie przegrała.

Lider z Ptaszkowej był faworytem w meczu z zajmującą ostatnie miejsce Piątkovią Łęg, co udowodnił wygrywając aż 7-1 (bramki: Arkadiusz Dziedziak x2, Janusz Pałubiak x2, Karol Kumor, Arkadiusz Smoleń – Jarosław Jabłoński). Co ciekawe do przerwy wynik był remisowy.

Pierwszą porażkę odniosła Biegoniczanka Nowy Sącz, która uległa na wyjeździe Górce Szczereż 1-4 (bramki: Mirosław Stec x2, Bartosz Bodziony, Piotr Pogwizd; Patryk Mirga). Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice – 3 kolejka

Po ubiegłotygodniowym remisie ze Świniarskiem, 3 punkty zdobyło Zamczysko Marcinkowice. Pokonało ono 3-0 Jedność Nowy Sącz, po trafieniach Dariusza Peciaka, Radosława Niemasa i Damiana Bińkiewicza. Drużyna z Marcinkowic znajduje się na 2 miejscu w tabeli z dwoma punktami straty do Orła.

W czołówce utrzymują się mające po 6 pkt zespoły Amatora Paszyn (wygrał z Ogniwem Piwniczna-Zdrój, które wciąż czeka na pierwszą zdobycz punktową) i LKS Ubiad (pokonał po emocjonującym meczu 3-2 LKS Mszalnicę).

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska wschód – 3 kolejka

Dość niespodziewanie wysoką porażkę na własnym terenie odniosły rezerwy Barciczanki. Przegrały one z LKS Świniarsko aż 0-4 (bramki: Martin Fałowski x2,Wojciech Kumor, Marcin Węgrzyn) i po 3 kolejkach z tylko jednym punktem na koncie zajmują odległą szesnastą pozycję w tabeli.

Remisami zakończyły się mecze KPT Nawojowa z Budowlanymi Jazowski, Olimpiku Powroźnik z Victorią Witowice Dolne i Dąbrovi Wielogłowy z Wichrem Mogilno.

Poniżej komplet wyników trzeciej kolejki:

  • Amator Paszyn 6-1 Ogniwo Piwniczna Zdrój 
  • Piątkovia Łęg 1-7 Orzeł Ptaszkowa 
  • Dąbrovia Wielogłowy 2-2 Wicher Mogilno 
  • Górka Szczereż 4-1 Biegoniczanka Nowy Sącz 
  • LKS Ubiad 3-2 LKS Mszalnica 
  • Zamczysko Marcinkowice 3-0 Jedność Nowy Sącz 
  • Barciczanka II Barcice 0-4 LKS Świniarsko 
  • KPT Nawojowa 1-1 Budowlani Jazowsko 
  • Olimpik Powroźnik 2-2 Victoria Witowice Dolne 

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu