Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
30/11/2023 - 12:55

Przez całą zimę będą świecili na czerwono. PZPN wydał decyzję dotyczącą Sandecji

Widok Sandecji na czerwonej pozycji w tabeli, to w ostatnim czasie norma. Zespół w strefie spadkowej spędzi całą zimę. Jak się okazuje, piłkarze z Nowego Sącza nie wyjdą już w tym roku na ligowe boisko.

Sandecja Nowy Sącz kończy fatalny rok

Ten rok był dla piłkarzy Sandecji Nowy Sącz fatalny. Poprzedni sezon zakończył się spadkiem do drugiej ligi. Równie katastrofalnie zespół spisuje się w trwających rozgrywkach. Od samego początku znajduje się w strefie spadkowej.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy wygrali tylko cztery mecze. W poprzedniej kolejce zremisowali z innym spadkowiczem z ubiegłego sezonu - Skrą Częstochowa 2:2. Było to już spotkanie rundy rewanżowej. Kolejne zostało zaplanowane na 2 grudnia. Tym razem rywalem “Biało-czarnych” miała być Radunia Stężyca.

Mecz Sandecji Nowy Sacz z Radunią Stężyca przełożony

Niespodziewanie okazało się, że mecz nie dojdzie jednak do skutku. Taką decyzję podjął Departament Rozgrywek Krajowych PZPN w porozumieniu z klubami. Powodem jest oczywiście kiepska pogoda.

- W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi sobotnie spotkanie z Radunią Stężyca zostało przełożone i zostanie rozegrane 5 marca 2024 roku o godzinie 13:00 - informuje Sandecja.

Zawodnicy z Nowego Sącza wcześniej niż było to planowane rozpoczną zatem przerwę zimową. Póki co zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale mogą być jeszcze niżej, jeśli Olimpia Grudziądz pokona w sobotę Olimpię Elbląg.

Wiadomo już jednak na pewno, że całą zimę Sandecja spędzi w czerwonej strefie spadkowej. Na ten moment do bezpiecznej lokaty traci 5 punktów. Kolejne spotkanie ligowe sądeczanie rozegrają dopiero 24 lutego. Ich przeciwnikiem będą wówczas rezerwy Zagłębia Lubin. Wiosną drużynę czeka ciężka walka o utrzymanie. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu