Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
21/12/2022 - 10:40

Łączy nas sport: Podhale Nowy Targ. W kilka lat przeszli drogę z B-klasy do III ligi

Niewiele jest w Polsce klubów, które z taką regularnością zaliczałyby kolejne awanse. Można więc powiedzieć, że Podhale Nowy Targ jest wyjątkowe. Zespół pod obecną nazwą rywalizuje od niedawna, ale może już się pochwalić sporymi sukcesami.

Podhale Nowy Targ

Nowy Targ kibicom sportu kojarzy się przede wszystkim z dyscyplinami zimowymi. Położona u podnóża Tatr miejscowość jest miejscem, z którego pochodzi wielu zawodników rywalizujących na śniegu. Piłka nożna również ma się tutaj jednak nie najgorzej. Wszystko za sprawą drużyny Podhala. To bardzo młody klub, ale sukcesów w jego historii nie brakuje.

- Data powstania klubu to 25 września 2009 roku. Oficjalnie powstał z połączenia sekcji piłki nożnej KS „Szarotka” Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS „Krokus-Podhale” Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos. Kolejne lata to awanse, stworzenie grup młodzieżowych oraz upragnione wejście do III ligi! Ponadto zarząd nawiązał współpracę z wielokrotnym mistrzem Polski, czyli Wisłą Kraków – czytamy na stronie klubu.

Zobacz również: Łączy nas sport: Wolania Wola Rzędzińska. Piłka nożna dla młodszych i nieco starszych

Drużyna zaczynała od podhalańskiej B-klasy. W latach 2010-2015 rok po roku przechodziła na wyższe szczeble, aż wreszcie znalazła się w III lidze. W niej również radziła sobie dobrze. Choć bywały sezony, w których zajmowała niższe miejsca, to kilkukrotnie meldowała się także w czołówce. Największym sukcesem było, wywalczone przed trzema laty 2. miejsce. Awans do drugiej ligi był wówczas bardzo blisko.

W obecnych rozgrywkach zespół zajmuje po rundzie jesiennej 15. lokatę. W 17 spotkaniach zdobył 16 punktów, co oznacza, że wiosną czeka go walka o utrzymania. Dodajmy, że w III lidze małopolskiej występuje wiele uznanych zespołów, takich jak m.in. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Stal Stalowa Wola czy naszpikowana gwiazdami Wieczysta Kraków. Rywalizacja z nimi to bez wątpienia duży prestiż.

Zespół stawia także na pracę z młodzieżą. Klubową akademią tworzą zespoły juniorów starszych i młodszych, trampkarzy oraz młodzików. Młodych piłkarzy nie brakuje również w I drużynie.

Zarząd Podhala tworzą: prezes Michał Rubiś, wiceprezes Aleksander Bukański oraz członkowie – Krzysztof Antos i Krzysztof Jakobiszyn. Zespół występuje na stadionie im. Józefa Piłsudskiego, położonym w pobliżu „zakopianki”. Trybuny mogą pomieścić 700 kibiców. Część miejsc jest zadaszona.

Wiosną bez wątpienia mecze Podhala będą niezwykle interesujące. Na boisku będzie się na pewno działo bardzo dużo. Fani już nie mogą się doczekać! ([email protected], fot.: Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne)

Materiał przygotowany we współpracy z PKN Orlen​Dziękujemy za przesłanie błędu