Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
01/02/2023 - 10:15

Dawid Janczyk zostanie zawodnikiem GKS Raciborowice. Piłkarz z Nowego Sącza zmienia klub

O Dawidzie Janczyku co jakiś czas robi się w naszym kraju głośno. Pochodzący z Nowego Sącza piłkarz znany jest przede wszystkim ze swoich problemów alkoholowych, które stanęły mu na drodze do wielkiej kariery. Najprawdopodobniej wkrótce zmieni barwy klubowe. Jego nowy zespół ma niezwykle ambitne plany

Początki kariery Dawida Janczyka

Dawid Janczyk był w młodości prawdziwym królem boisk. Nie bez przyczyny mówiło się o nim przecież, że jest wielką nadzieją polskiej piłki. Każdy myślał, że zrobi ogromną karierę. Być może byłby dzisiaj w miejscu Roberta Lewandowskiego? Niestety, życie potoczyło się inaczej. Pochodzący z Nowego Sącza piłkarz przed laty przechodził najpierw z Sandecji do Legii Warszawa, a następnie, w 2007 roku, za ponad 4 miliony euro, do CSKA Moskwa. Był to ówczesny rekord Ekstraklasy.

Na początku wszystko wyglądało bardzo dobrze. Po transferze do Rosji Janczyk w jednym ze spotkań zdobył nawet gola. Niestety, z czasem jego sytuacja wyglądała coraz gorzej. Piłkarz był wypożyczany do kilku klubów, wrócił najpierw do Ekstraklasy, a potem ponownie do Nowego Sącza. Coraz głośniej mówiło się także o jego problemach alkoholowych. Opisuje to również w swojej książce. Kolejna lata były już tylko gorsze. Janczyk grał coraz niżej, nie mogąc znaleźć sobie drużyny na dłużej.

Dawid Janczyk o swoim życiu

Szerokim echem odbijały się rozmowy, w których zawonik opisuje swoje życie. Najpierw, w wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji Movistar Plus przyznawał m.in., że w wieku 20 lat zarobił swój pierwszy milion euro. Szybko dodał jednak, że teraz pracuje za 500. To w Moskwie zaczęła jego choroba alkoholowa. (Więcej na ten temat piszemy TUTAJ).

Głośno było także o jego wywiadzie dla „Faktu”, w którym przyznał, że pracuje w szklarni. - Pomagałem przy warzywach, pomidorach, ziemniakach. Zbierałem jabłka. To była spokojna praca po osiem godzin dziennie. Kiedy nie miałem swojego treningu lub nie prowadziłem zajęć z dziećmi, to z własnej inicjatywy zostawałem w pracy dłużej. Obcowanie z naturą dawało mi wewnętrzny spokój, no i w ciszy mogłem zastanawiać się nad swoim życiem – tłumaczył piłkarz (Więcej zobaczysz TUTAJ).

Dawid Janczyk nowym piłkarzem GKS Raciborowice

Od sierpnia 2022 roku Janczyk jest zawodnikiem Sadownika Waganiec, który występuje w Kujawsko-Pomorskiej Klasie Okręgowej. Gracz znany jest jednak z tego, że kluby zmienia dość często. Występował już w wielu zespołach z różnych miejsc Polski. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce dołączy do kolejnego.

Jak informuje portal bolec.info, 35-letni Janczyk zostanie nowym piłkarzem GKS-u Raciborowice. Klub występuje obecnie w jeleniogórskiej A-klasie. Po rundzie jesiennej zajmuje 2. miejsce, tracąc 6 punktów do lidera – Twardego Świętoszów.

Jak wyjaśniał w rozmowie z portalem bolec.info Marcin Pitera, główny sponsor klubu, do 2030 roku GKS chce awansować do Ekstraklasy. - Rozmowy z Dawidem trwały od listopada, dogadaliśmy się co do warunków i wierzę w to że jest w stanie odbudować się w Raciborowicach i pociągnąć z nami co najmniej do II ligi – dodaje właściciel w rozmowie z lokalnym portalem.

Testy medyczne zawodnik przejdzie w kolejnym tygodniu. Jego nowa drużyna plany ma niezwykle ciekawe. Czy Janczyk zostanie jej ważną częścią? Miejscowi kibice na pewno bardzo na to liczą. ([email protected], fot.: Instagram janczykdawid/ ikona, JB)Dziękujemy za przesłanie błędu