Wtorek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
22/09/2014 - 10:00

Piłka nożna – III liga. Remis Popradu z nowym liderem [Tabela]

Muszynianie w ramach IX kolejki rozgrywek wybrali się do Skarżyska-Kamiennej na potyczkę z tamtejszym Granatem.
Granat przed spotkaniem z muszynianami awansem rozegrał mecz z Czarnymi. Na boisku w Połańcu niepokonani dotąd piłkarze ze Skarżyska-Kamiennej ponieśli 1 porażkę w lidze. Przegrali 1-2 tracąc bramkę w 82. minucie meczu.

Z muszynianami mierzyli się w deszczowej aurze. Podopieczni trenera Roberta Moskala dość nieoczekiwanie postawili się miejscowym remisując 1-1.

- Stać nas na wszystko! W pozytywnym i negatywnym tego słowa znaczeniu. Możemy wygrać, przegrać bądź zremisować. Na pewno nie boimy się wicelidera, który u siebie nie przegrywa ale my też potrafimy grać w piłkę. Być może będzie nam łatwiej? Granat to drużyna grająca otwartą piłkę, a my tak właśnie lubimy – przyznawał Robert Moskal przed tym meczem.

Granat liczył na komplet punktów. Trener klubu Ireneusz Pietrzykowski oglądał spotkanie z trybun. To kara za ostatni mecz, kiedy również został odesłany na miejsce przeznaczone dla kibiców. Spotkanie nie było wielkim widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środku pola. W 33. minucie gospodarze po kolejnej akcji wyszli na prowadzenie. Kołodziejczyk uderzył z rzutu wolnego pod poprzeczkę, piłka została odbita przez Bombę ale dobitka Styczyńskiego okazała się już skuteczna.

W II części gry przewagę zaczęli zyskiwać goście. W 74. minucie Poprad zdobył wreszcie upragnioną bramkę. Fryc stracił piłkę na 30 metrze, muszynianie wyprowadzili kontratak, Mężyk otrzymał dokładne podanie i zamienił je na bramkę.

Poprad mógł… wygrać. Tak jak zapowiadał Moskal. W doliczonym czasie gry Piszczek miał piłkę meczową, ale będąc sam na sam z miejscowym golkiperem przegrał pojedynek.

Poprad przedłużył remisową serię Granatu do 3 meczów.