Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
25/07/2015 - 09:41

Kajakarstwo. Już wkrótce młodzi powalczą w Wietrznicy!

To będzie już 21. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w slalomie kajakowym, a przy tym Mistrzostwa Polski Juniorów. Impreza rozpocznie się środę 29 lipca w Zabrzeży koło Łącka.
Zgodnie z ceremoniałem olimpijskim zawodnicy prezentować się będą na uroczystym otwarciu zorganizowanym na płycie rynku w Łącku, w czwartek o godzinie 15:30. Uczestnicy OOM złożą też ślubowanie. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z zawodnikami , wśród których nie zabraknie aktualnych medalistek mistrzostw europy seniorów w zespole, zawodniczek nowosądeckiego Startu w osobach Sary Ćwik i Klaudii Zwolińskiej, medalistów pucharów juniorów Wiktora Sandery (Start Nowy Sącz), Kacpra Sztuby (Kwisa leśna, AZS AWF Kraków) czy Kuby Brzezińskiego (z Krościenka, aktualnie) AZS AWF Kraków.

Kwalifikacje do półfinałów ruszają w czwartek o godz. 9:30. Podzielone są oczywiście na konkurencje C1 Mężczyzn, K1 Kobiet oraz C2 Mężczyzn – pierwszy i drugi przejazd oraz o 11:30 C1 Kobiet i K1 Mężczyzn.

W piątek o godz. 9:30 rozpoczną się półfinały, czyli walka o wejście do finałowej dziesiątki w każdej z pięciu konkurencji. Finały natomiast zaplanowane są na 12:00. Zwycięzcy zostaną uhonorowani medalami dwie i pół godziny później na łąckim rynku (w razie niepogody w tamtejszej hali sportowej).

Do Wietrznicy przyjadą reprezentanci czterech województw: dolnośląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. O medale i mistrzowskie tytuły walczyć będzie około stu dwudziestu zawodników.

Organizatorami zawodów są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Kajakowy oraz Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakowy.
Patronat Honorowy nad OOM sprawuje starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Warto wybrać się w te dni do Zabrzeży – prócz wspaniałej rywalizacji i sporych emocji, czeka na nas piękny tor kajakowy.

(RSZ)
Fot. (RSZ)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)