Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
27/06/2018 - 08:55

Jubileusz - więc będzie tort! W niedzielę Limanowa Forrest. Ostatnie pakiety!

Za kilka dni do stolicy Beskidu Wyspowego zjadą miłośnicy biegów górskich, nie tylko z Małopolski. Przed nami dziesiąta edycja biegu Limanowa Forrest. Z okazji jubileuszu nie zabraknie tortu oraz, miejmy nadzieję, gromkiego „sto lat”.

Nazwa zawodów z cyklu Prix Małopolski nawiązuje do słynnego filmu o przygodach Forresta Gumpa. Po raz pierwszy zmagania rozegrano w 2009 roku. Obsada była wówczas imponująca. Na starcie stanęło wielu czołowych „górali”. Wygrał Andrzej Długosz, który pokonał Daniela Wosika i Andrzeja Lachowskiego. Wśród pań górą była Mariola Konowalska, która przybiegła przed Izabelą Zatorską i Sabiną Wydrą. Zawody przypadły do gustu biegaczom, za co otrzymały miano „Debiutu Roku”.

– Pierwsza edycja była zorganizowana bardzo spontanicznie, ale wszystko wyszło fajnie. Chyba wtedy nie wiedzieliśmy na co się piszemy. Nie zdawaliśmy sobie też sprawy, że dziewięć lat tak szybko minie. Nie wiem nawet czy planowaliśmy robić tak długo bieg. Chyba nikt się nad tym nie zastanawiał. Ja podczas pierwszej edycji miałem 20 lat i zerowe doświadczenie. Ale cieszę się, że jest ta impreza i kilka osób, które chcą się tym ciągle zajmować. Na pewno w tym roku będzie tort dla uczestników i dla wszystkich osób, które nam pomagają – mówi Dariusz Bielak, Ambasador Festiwalu Biegów, jeden z organizatorów imprezy.

Bieg rozgrywany jest w formule anglosaskiej. Uczestnicy mają do pokonania ok. 7 km. Różnica wysokości wynosi blisko 300 m. Do zdobycia jest m.in. Krzyż Milenijny na zachodnim zboczu Łysej Góry. W tym miejscu znajdować będzie się też premia górska. Zawodnik i zawodniczka, którzy najszybciej wbiegną na najwyższy punkt trasy, otrzymają nagrodę w wysokości 300 zł.

– W skali szkolnej, trudność trasy oceniam na 4+. Mamy strome 3 km podbiegu i tyle samo zbiegu. Ci, którzy będą startowali pierwszy raz, myślą, że jak już zdobędą szczyt, to będzie z górki. Ale sporo uczestników narzeka właśnie na zbieg – opisuje nasz rozmówca.

Limit wynosi 300 osób. Zapisy drogą internetową prowadzone były do 25 czerwca, ale wciąż będzie można się zgłaszać na start w dniu zawodów. Biuro zlokalizowane będzie w Zespole Szkół Samorządowych Nr przy ul. M. Konopnickiej 4.

– Nie wyczerpaliśmy limitu, mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Ale jeśli komuś zależy na starcie, to warto do nas napisać czy też zadzwonić. Dziś dostaliśmy już trzy takie wiadomości – zachęca Dariusz Bielak.

Limanowa Forrest odbędzie się 1 lipca. Start o godzinie 12. Dziesięć minut później na trasę ruszą uczestnicy marszu nordic walking. W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku.

Ubiegłoroczną edycje ukończyło 226 biegaczy. Wygrał Ukrainiec Wiaczesław Antonyuk z wynikiem 25:36, a wśród pań najlepsza była jego rodaczka Olena Kytyca z rezultatem 32:46.

10. Limanowa Forrest w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Strona Grand Prix Małopolski: TUTAJ

RZ


Dziękujemy za przesłanie błędu