Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
03/12/2018 - 14:05

Wolontariusze z sądeckiej "samochodówki" mają otwarte serca dla potrzebujących

Akcja charytatywna Serce-Sercu ruszyła już na dobre. Nasi wolontariusze od rana do wieczora stoją przy specjalnie przygotowanych na tę okazję wózkach, do których zbierają produkty żywnościowe. Dzisiaj odwiedziliśmy sklep Lewiatan, który znajduje się przy ul. Barbackiego.

- Jest nam bardzo miło, że możemy wziąć udział w akcji Serce-Sercu i pomóc potrzebującym – mówi Arleta Kucharska.

W sklepie spotkaliśmy uczniów Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. To nie jedyne miejsce, w którym dzisiaj zbierają produkty. Uczniów tej szkoły można również spotkać w sklepie Intermarche w Centrum Handlowym Europa II, w PSS Społem przy ul. Królowej Jadwigi oraz w Centrum przy ul. Konstantego.

- W akcji Serce-Sercu bierzemy udział już po raz trzeci. Co roku decydujemy się pomagać, ponieważ w naszej szkole bardzo prężnie działa wolontariat i pomagamy nie tylko w tej akcji, ale również w wielu innych. Uważamy, że najważniejsze jest, aby pomagać przede wszystkim w swoim środowisku i miejscu, w którym żyjemy - mówi Ewa Zielińska z Zespołu Szkół Samochodowych.

Zobacz też Ruszyła akcja Serce-Sercu. Sprawdź, gdzie czekają nasi wolontariusze

W tym roku w naszą akcję włączyło się aż 64 uczniów Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Skąd takie zainteresowanie?

- W akcji Serce-Sercu biorę udział po raz pierwszy. Zdecydowałem się, ponieważ chcę pomóc ubogim ludziom  - mówi Krzysztof Siedlarz, uczeń II klasy Technikum Samochodowego w Nowym Sączu.

- Ludzie chętnie wrzucają produkty do naszego wózka. Najczęściej jest to mąka, kasza, ryż, cukier, makaron oraz czekolady - tłumaczy Michał Nowak z Mszalnicy.  

RG [email protected], Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe