Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
20/12/2023 - 20:00

Serce-Sercu: Wolontariusze z Przysietnicy zachęcają do dzielenia się sercem, po raz piąty niosą radość potrzebującym

Wolontariusze ze szkoły podstawowej im. kardynała S. Wyszyńskiego w Przysietnicy, w ramach akcji Serce-Sercu (18 grudnia) zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących w sklepach na terenie Starego i Nowego Sącza. Zachęcali klientów do podzielenia się zakupami z tymi, którzy mają dużo mniej.

Do akcji „Serce - Sercu” organizowanej przez Fundację Sadecką włączyła się również szkoła podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy. Wolontariusze zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących w sklepach spożywczych na terenie Starego i Nowego Sącza. Zachęcali  klientów do podzielenia się zakupami z tymi, którzy mają dużo mniej.

- Wolontariusze naszej szkoły po raz piąty z radością i zaangażowaniem, włączyli się  w akcję dobroczynną na rzecz potrzebujących "Serce-Sercu". - mówi opiekunka Magdaleną Cieślewicz, koordynatorka akcji Serce-Sercu w Przysietnicy. 

- Bardzo cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cząstkę naszej pracy do tej szlachetnej inicjatywy.

- 18 grudnia dwudziestu dwóch naszych wolontariuszy wraz z opiekunką uczestniczyło w kweście żywności organizowanej przez Fundację Sądecką.- dodaje koordynatorka. 

- W tym roku między godziną 8 a 18  uczniowie zbierali dary w dwóch sklepach równocześnie, a mianowicie Biedronce przy rondzie Jana Pawła II w Starym Sączu oraz Lidlu przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu. 

Po zakończonej zbiórce wolontariusze pomagają w przygotowaniu paczek, które trafią na wigilijny stół najbardziej potrzebujących. Nie trzeba tłumaczyć z jaką radością witani są kurierzy Fundacji Sądeckiej. W wielu domach to właśnie te paczki są podstawą świątecznej wieczerzy. (MK), fot. szkoła podstawowa Przysietnica. 

Dziękujemy za przesłanie błędu