Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
16/01/2020 - 07:00

Tomasz Jarosz wystąpił w programie "Jaka to melodia"

Sądeczanin Tomasz Jarosz kilka tygodni temu wystąpił w programie „Jaka to melodia”, gdzie reprezentował drużynę straży granicznej w pojedynku z policjantami. Chcecie się dowiedzieć kto wygrał? W jaki sposób sądeczanin przygotowywał się do tego programu? Na co zostały przekazane wygrane pieniądze? Koniecznie posłuchajcie naszej rozmowy.

Tomasz Jarosz od ośmiu lat jest członkiem zespołu Lachersi, a od prawie siedemnastu lat śpiewa i gra w Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Kilka tygodni temu, a dokładnie 7 grudnia wystąpił w programie telewizyjnym „Jaka to melodia”, gdzie reprezentował drużynę straży granicznej.

- Byłem zaskoczony propozycją wystąpienia w programie „Jaka to melodia?”. Zaczęło się od tego, że komenda główna rozesłała faksy po oddziałach z informacją, że szuka kandydatów do tego programu. Mój kapelmistrz pan pułkownik Leszek  Mieczkowski wyznaczył mnie i dwóch kolegów Wacka Wacławiaka i Józka Biela. Potem temat ucichł.

Dopiero tydzień przed nagraniem w telewizji zadzwonili do mnie z komendy głównej i zapytali czy nie chciałbym reprezentować straży granicznej w programie „Jaka to melodia”. Byłem bardzo zaskoczony tą propozycją, a że komendzie głównej się nie odmawia, więc zgodziłem się – wspomina z uśmiechem na twarzy Tomasz Jarosz.

Zobacz też Sądeczanin Tomasz Jarosz wystąpił w programie "Jaka to melodia". Jak mu poszło?

Sądeczanin wspólnie z kolegą ppłk Krzysztofem Jurkowskim z Warszawy zmierzył się z policjantami. Reprezentacja straży granicznej świetnie poradziła sobie z wszystkimi utworami i to właśnie pogranicznicy znaleźli się w finale programu „Jaka to melodia”.

- Wszystkie pieniądze, które uzbieraliśmy wspólnie z policjantami zostały przekazane na Fundację Wdów i Sierot po Poległych Policjantach – wyjaśnia Tomasz Jarosz.

Jak się okazało, to nie pierwszy raz, kiedy sądeczanin bierze udział w tym programie. Nasz gość ma już spore doświadczenie, bo w studiu „Jaka to melodia” miał okazję już być w przeszłości, ale jako widz.

Chcecie się dowiedzieć, jak Tomasz Jarosz przygotowywał się do tego programu? Jak udaje mu się pogodzić tak liczne koncerty z zespołem Lachersi z koncertami Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej? Posłuchajcie naszej rozmowy.

RG [email protected], Fot. Artur Hojny, Film K. StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)