Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
13/01/2021 - 10:40

Facebook usuwa "Lubię to" ze stron. Co to zmieni?

Popularny serwis społecznościowy wprowadza w życie kolejne zmiany. Tym razem zrezygnuje z kultowego przycisku "Lubię to" na profilach publicznych. Zamiast niebieskiego "lajka” będziemy mogli wcisnąć przycisk "Obserwuj". Kiedy pojawi się ta zmiana?

Fot. Sądeczanin

Czytaj również: No szok! Facebook może być zamknięty dla Polaków

Kolejna nowość Facebooka dotyczy stron publicznych np. gwiazd muzyki, celebrytów i innych funpage’y. Chociaż to właśnie niebieski znaczek kciuka uniesionego w górę przyciągnął do serwisu miliony użytkowników, teraz Facebook z niego rezygnuje. Zamiast tego, na stronach pojawi się przycisk "Obserwuj". Podobnie jak na Instagramie, zniknie również licznik polubień. Użytkownicy mediów społecznościowych już zwracają uwagę na to, że ukrycie liczby "lajków” utrudni im weryfikację prawdziwych kont idoli.

Chociaż nie będziemy mogli ocenić wielkości i popularności danej strony, treści przez nią publikowane, dalej będą wyświetlały się na naszej tablicy. Zmieni się również sposób wyświetlania się strony, która będzie teraz bardziej przypominała profil użytkownika. Różnicę będzie można dostrzec zwłaszcza w aplikacji mobilnej. Facebook na swoim blogu zapewnia również, że przełączenie się pomiędzy swoją stroną, a profilem prywatnym będzie teraz łatwiejsze.

Czytaj również: Uważaj na Facebooku. Twój znajomy lub znajoma? To może być oszust

Serwis społecznościowy wprowadzi również nową funkcję Q&A, która umożliwi zadawanie pytań  administratorom strony za pomocą specjalnego formularza. Zmiany mają być wdrażane stopniowo, niektóre strony już zyskały nowy, odświeżony wygląd. Czy taka nowość przypadnie do gustu użytkownikom?

Duże zmiany pojawiły się niedawno na Messengerze. Firma musiała usunąć niektóre opcje, ponieważ do połowy grudnia łamała politykę ochrony prywatności. Użytkownicy komunikatora narzekają na brak galerii zdjęć i filmików przesłanych do konwersacji oraz na brak możliwości zmiany pseudonimu osoby, z którą rozmawiamy.

Zmiany dotyczące stron, czyli m.in. usunięcie przycisku "Lubię To", mają wyeliminować strony, które zbierają polubienia, ale nie publikują żadnych treści. Często takie strony były przekazywane innym podmiotom, które zmieniały nazwę strony i wykorzystywały ją do celów marketingowych. (s.siwulska@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu