Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
23/09/2020 - 14:55

No szok! Facebook może być zamknięty dla Polaków

Czy to możliwe, że trzeba będzie żyć bez Facebooka? Serwis społecznościowy, który podbił cały świat rozważa całkowite wycofanie się ze świadczenia usług na terenie Unii Europejskiej, podało Radio Zet. Co się takiego wydarzyło?

Facebook to gigant, który jak podaje biznes.radiozet.pl, tylko w Polsce  ma ponad 20 mln użytkowników. Społecznościowy serwis, który w pierwotnym założeniu miał służyć do międzyludzkich kontaktów, z czasem zaczął śledzić poruszanie się internautów w sieci.  potem zaczął tworzyć profile korzystających z niego osób i teraz używa ich do sprzedawania reklam.

To właśnie gromadzenie informacji o użytkownikach oraz miejsce ich przechowywania wzięli pod lupę regulatorzy rynkowi  w Unii Europejskiej.

Irlandzka Komisja ds. Ochrony Danych zakazała przekazywania na serwery w USA informacji o mieszkańcach Unii Europejskiej. Gigant w odpowiedzi zagroził, że zablokuje użytkowników z Unii – czytamy w serwisie.biznes.radiozet.pl

Facebook poinformował, że zakaz przekazywania danych obywateli UE do USA będzie w praktyce uniemożliwiać działanie serwisu i wymusi zamknięcie usługi dla obywateli Wspólnoty. Oprogramowanie, dzięki któremu działa medium społecznościowe, uruchomione jest na serwerach w Stanach i wymaga ciągłej komunikacji i przesyłania danych. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu