Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
24/01/2023 - 15:50

Kraków: próbował zabić byłą dziewczynę. Na początek oblał ją benzyną

Pokłócił się ze swoją byłą dziewczyną. Niewiele myśląc, w szale zazdrości próbował ją zabić. Desperat oblał ją benzyną. Jakby tego było mało, substancję łatwopalną rozlał również w kamienicy, w której mieszkała jego była partnerka. Aż strach pomyśleć, jak to się mogło skończyć, gdyby policjanci w porę nie dotarli na miejsce.

Kilka dni temu w centrum Krakowa rozegrały się dramatyczne sceny. 23-letni mężczyzna przyszedł do swojej byłej dziewczyny, która mieszkała w rejonie ulicy Warszawskiej. Między nimi wywiązała się kłótnia i doszło do szarpaniny. Zdenerwowany mężczyzna niewiele myśląc, oblał swoją byłą partnerkę benzyną, a następnie wbiegł do kamienicy, w której mieszkała i rozlał łatwopalną substancję na wszystkich piętrach.

Zobacz też Miał zaledwie 15 lat, a przed sobą całe życie. Uczeń sądeckiej szkoły popełnił samobójstwo

Kobieta widząc co się dzieje, zaczęła wzywać pomocy, czym spłoszyła sprawcę. Już po chwili na miejsce przyjechali policjanci.

Jak się okazało, 23-latek benzynę kupił na jednej ze stacji paliw, bezpośrednio przez spotkaniem. Funkcjonariusze ustalili jego rysopis. Podczas patrolowania okolicy zauważyli i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

Zobacz też Andrzej Piszczek z Limanowej jest poszukiwany listem gończym. Ściga go policja 

23-letni mieszkaniec Brzeska został przewieziony do Komisariatu Policji w Krakowie, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty sprowadzenia zdarzenia, mogącego zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został tymczasowo aresztowany. Będzie również poddany obserwacji psychiatrycznej. ([email protected] Fot. Ilustracyjna TK)Dziękujemy za przesłanie błędu