Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
24/01/2023 - 14:15

Miał zaledwie 15 lat, a przed sobą całe życie. Uczeń sądeckiej szkoły popełnił samobójstwo

Niewyobrażalna tragedia! Nie żyje 15-letni sądeczanin, uczeń jednej z sądeckich szkół. Chłopak targnął się na własne życie. Aż trudno sobie wyobrazić, czym kierował się młody człowiek i co wpłynęło na jego decyzję, że postanowił zrobić coś tak strasznego.

Mieszkańcy gminy Chełmiec są wstrząśnięci tragedią, która w piątkowe popołudnie (20 stycznia) wydarzyła się w Marcinkowicach, gdzie zostało znalezione ciało młodego mężczyzny. Chłopak miał zaledwie 15 lat, a przed sobą całe życie. Niestety na ratunek było za późno, gdy go znaleźli już nie żył.

Samobójstwo w Marcinkowicach 

Aż trudno sobie wyobrazić, czym kierował się młody człowiek i co wpłynęło na jego decyzję, że postanowił zrobić coś tak strasznego. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo z artykułu 151, który dotyczy śmierci samobójczej.

- Będziemy sprawdzać poprzez to postępowanie, jak doszło do tej tragedii. Czy ktoś nie dopomógł albo nie namawiał do samobójstwa, choć jak na razie nic na to nie wskazuje, aby jakieś osoby trzecie przyczyniły się do tego – powiedział naszej redakcji prokurator Jarosław Łukacz, szef Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

W tej sprawie został powołany biegły sądowy, a w najbliższych dniach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Jak udało nam się dowiedzieć, chłopak miał obchodzić w lutym swoje szesnaste urodziny. Przez kilka lat uczył się w Szkole Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu, a potem w Szkole Podstawowej nr 21.

Zobacz też 15-letni uczeń podstawówki z Oświęcimia był zdesperowany. Chciał ze sobą skończyć

Niewiele brakowało, a kilka dni temu w Oświęcimiu doszłoby do podobnej tragedii. 15-letni chłopak, uczeń szkoły podstawowej, był tak zdesperowany, że postanowił skończyć ze swoim życiem, połykając dużą ilość tabletek.

15-latek z Oświęcimia próbował popełnić samobójstwo

Życie uratował mu o rok młodszy kolega ze szkoły, który był zaniepokojony brakiem kontaktu z 15-latkiem i postanowił go odwiedzić. Widząc, że jego znajomy próbuje popełnić samobójstwo, odebrał mu leki i natychmiast wezwał pomoc.

Zobacz też To był nieszczęśliwy wypadek? Sąsiadka znalazła go martwego przed domem 

Już po chwili na sygnale przyjechali policjanci, którzy akurat byli w pobliżu. Funkcjonariusze udzielili chłopcu pierwszej pomocy i monitorowali jego stan do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. 15-latek pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do oświęcimskiego szpitala.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się uczniowi klasy 7 jednej z oświęcimskich szkół  podstawowych. Nastolatek podejrzewając, że jego kolega może potrzebować pomocy podjął działania, dzięki którym ocalił jego życie – podkreśla asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Coraz więcej osób próbuje targnąć się na życie

Niestety, jak pokazują policyjne statystyki, coraz więcej ludzi próbuje skończyć ze swoim życiem. Wiele z tych prób zakończyło się śmiercią. W minionym 2022 roku aż 58 mieszkańców Sądecczyzny próbowało odebrać sobie życie, wśród nich było 33 mężczyzn i 25 kobiet. Niestety w 23 przypadkach próba samobójcza okazała się skuteczna i zakończyła się zgonem. Z powodu śmierci samobójczej w minionym roku zmarło 19 mężczyzn i 4 kobiety. 

Zobacz też Tragiczny finał libacji alkoholowej w Chrzanowie. Brutalnie zamordował swojego kolegę 

Z kolei w 2021 roku w Nowym Sączu i w powiecie nowosądeckim doszło do 46 prób samobójczych. Niestety aż 39 zakończyło się śmiercią. Wśród tych osób było 5 kobiet i 34 mężczyzn.

Czytaj dalej na kolejnej stronie....Dziękujemy za przesłanie błędu