Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
08/06/2021 - 11:30

Sceny, jak z horroru rozegrały się w Wojnarowej. 21-latkowi grozi dożywocie

Nie chciał zapłacić taksówkarzowi za kurs. Zaatakował go nożem, zadając ciosy w okolicę klatki piersiowej. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się w Wojnarowej – małej wiosce położonej w gminie Korzenna.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa w Wojnarowej. Tak jak już informowaliśmy kilka dni temu na łamach „Sądeczanina”, w nocy z 28 na 29 maja, na terenie gminy Korzenna, rozegrały się sceny, jak z dobrego horroru. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. 62-letni taksówkarz, w trakcie rozliczania za wykonany kurs został zaatakowany przez młodego pasażera, który wielokrotnie próbował ugodzić go nożem.

- Kierowca został zaatakowany przez pasażera taksówki, który zaczął mu zadawać ciosy nożem w okolice klatki piersiowej. Kierowca zdołał wydostać się z samochodu i podjąć próbę ucieczki przed napastnikiem, który jednak po około 200 metrach doścignął go i znów zaczął mu zadawać uderzenia nożem w okolice klatki piersiowej – wyjaśnia prokurator Leszek Karp, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Na szczęście pokrzywdzony zdołał się obronić przed napastnikiem i doznał jedynie powierzchownych ran ciętych. Sprawcą okazał się 21-letni mężczyzna, który dotychczas nie był karany.

Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. Twierdził, że był nietrzeźwy i nie pamięta takiego zdarzenia. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu

Zbigniew Konieczek Sądeczaninem 2020 Roku