Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
01/06/2021 - 11:10

Próbował zabić taksówkarza. Zaatakował go nożem

20-latek chciał zabić taksówkarza, który poprosił o zapłatę za kurs. Młody mężczyzna wielokrotnie próbował ugodzić go nożem. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a przestępca trafił tam, gdzie jego miejsce.

W nocy z 28 na 29 maja, na terenie gminy Korzenna, rozegrały się sceny, jak z dobrego horroru. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. 62-letni taksówkarz, w trakcie rozliczania za wykonany kurs został zaatakowany przez młodego pasażera, który wielokrotnie próbował ugodzić go nożem. Na szczęście dzięki stanowczej reakcji taksówkarza, nie udało mu się.

- Po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy policjanci natychmiast podjęli zakrojone na szeroką skalę działania. Sporządzono rysopis sprawcy, który został przekazany wszystkim policjantom w służbie. Do działań użyto także policyjnego psa tropiącego – informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Funkcjonariusze już po niespełna godzinie wytypowali i zatrzymali 20-latka, którego podejrzewali o popełnienie tego przestępstwa. Mieszkaniec gminy Grybów został zatrzymany w pobliżu swojego domu. Śledczy odnaleźli i zabezpieczyli również nóż, który sprawca porzucił w trakcie ucieczki.

Po nocy w policyjnej celi, 20-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. 30 maja Sąd Rejonowy w Nowym Sączu tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu nawet dożywocie. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu