Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
30/12/2020 - 15:10

Rodzina i mieszkańcy Florynki pożegnają 18-letnią Justynę. Znamy datę pogrzebu

Rodzina, koledzy i koleżanki ze szkoły oraz mieszkańcy Florynki, pożegnają 18-letnią Justynę. Jej ciało zostało znalezione tuż przed samymi świętami w lesie we Florynce.

2 stycznia w kaplicy cmentarnej we Florynce odbędą się uroczystości pogrzebowe 18-letniej Justyny. O godzinie 13 za jej duszę zostanie odprawiony różaniec. Następnie o godzinie 13.30 odbędzie się msza pogrzebowa, po której ciało zmarłej zostanie pochowane na miejscowym cmentarzu.

- Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie naszej nagle zmarłej uczennicy. Justynko, pozostaniesz w naszej pamięci i naszych sercach – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Liceum Ogólnokształcącego im Artura Grottgera w Grybowie. To właśnie w tej szkole uczyła się 18-letnia Justyna. W maju miała zdawać egzamin maturalny.

Zobacz też Tragiczny finał poszukiwań. Znaleźli ciało 18-letniej Justyny z Florynki

Policjanci wspólnie Prokuraturą Rejonową w Gorlicach ustalają przyczyny śmierci 18-latki. Śledczy badają, czy ktoś nie przyczynił się do tej tragedii. Wszystko jednak wskazuje na to, że nastolatka popełniła samobójstwo, jednak dopóki śledztwo nie zostanie zakończone, śledczy nie wykluczają żadnej z wersji. Wszelkie wątpliwości rozwieją wyniki sekcji zwłok.

Zobacz też Pies ratownik szukał zaginionej Justyny z Florynki. Nadział się na drut

Przypomnijmy. Nastolatka w piątek 18 grudnia w godzinach przedpołudniowych wyszła z domu i nie wróciła na noc. Zmartwiona rodzina zgłosiła zaginięcie na policję. We wtorek (22 grudnia) przez ponad dziesięć godzin, zaginionej Justyny szukali strażacy, policjanci, goprowcy z Krynicy i ratownicy Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Służby przeszukały kilkadziesiąt hektarów lasu oraz dno stawu, na którym leśniczy zauważył załamany lód wraz z przeręblem. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne poszukiwania zostały przerwane.

Zobacz też Poszukiwania 18-latki z Florynki wznowione. Płetwonurkowie szukali jej pod lodem

Następnego dnia rano poszukiwania znów zostały wznowione. Ciało zaginionej 18-latki zostało odnalezione w lesie niedaleko domu, w którym mieszkała. ([email protected] Fot. LO w Grybowie, OSP Florynka, Grupa Krynicka GOPR)Dziękujemy za przesłanie błędu