Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
23/12/2020 - 12:00

Poszukiwania 18-latki z Florynki wznowione. Płetwonurkowie szukali jej pod lodem

Strażacy, policjanci i goprowcy wznowili dzisiaj poszukiwania zaginionej Justyny z Florynki. Do tej pory przeszukali kilkadziesiąt hektarów powierzchni lasu na terenie gminy Grybów. Sprawdzili również dno stawu, na którym tafla lodu była uszkodzona.

Od zaginięcia Justyny S. z Florynki minęło już pięć dni, a wciąż nie wiadomo, gdzie teraz jest i co się z nią dzieje. 18-latka do chwili obecnej nie wróciła do domu i nie skontaktowała się z bliskimi. Ostatni raz była widziana we Florynce na przysiółku Wołoszczyn, dlatego właśnie w tym miejscu wczoraj szukali jej strażacy, policjanci, goprowcy i ratownicy Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz – w sumie kilkadziesiąt osób.

- Przeszukaliśmy teren leśny i miejsca, w których osoba zaginiona była wcześniej widywana przez mieszkańców wsi – informują strażacy z Nowego Sącza.

Zobacz też Trwają poszukiwania zaginionej 18-latki z Florynki. Szuka jej kilkadziesiąt osób

W poszukiwania ratownicy zaangażowali również psy tropiące. W sumie służby ratunkowe przeszukały we wtorek około 25 hektarów lasu

Zobacz też Pilne! Zaginęła 18-letnia Justyna z Florynki. Rodzina i policja proszą o pomoc

W trakcie akcji poszukiwawczej, leśniczy przekazał funkcjonariuszowi policji informację, że zauważył załamany lód wraz z przeręblem na pojedynczym stawie w głębi lasu. We wskazane miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe. Rzeczywiście tafla lodu była uszkodzona.

- Załamanie mogło powstać na skutek wejścia człowieka na tafle lodu. W związku z tym podjęto decyzje zadysponowania na miejsce działań Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową  w celu spenetrowania toni wodnej – wyjaśniają strażacy.

Płetwonurkowie sprawdzili dno stawu, którego głębokość wynosi około 160 cm, ale nikogo nie znaleźli. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne i noc, trwające ponad dziesięć godzin poszukiwania zostały zakończone.

Dzisiaj rano służby ratunkowe wznowiły poszukiwania. W akcji bierze udział kilkadziesiąt osób. ([email protected] Fot. RG, PSP Nowy Sącz)

Wznowiono poszukiwania 18-latki z Florynki. Płetwonurkowie przeszukali dno stawu
Strażacy, policjanci i goprowcy wznowili dzisiaj poszukiwania zaginionej Justyny Szczeciny z Florynki. Do tej pory przeszukali kilkadziesiąt hektarów powierzchni lasu na terenie gminy Grybów. Sprawdzili również dno stawu, na którym tafla lodu była uszkodzona.


Dziękujemy za przesłanie błędu