Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
13/07/2022 - 14:05

Przyjechali do Sącza leczyć pacjentów. Aż trudno uwierzyć, co ich tutaj spotkało

Lekarze z Białorusi przyjechali do Nowego Sącza, aby leczyć pacjentów w sądeckim szpitalu. Aż trudno uwierzyć w to, co ich spotkało w naszym mieście. Medycy nie najlepiej będą wspominali pierwsze dni pobytu na Sądecczyźnie.

Lekarze uciekli z Białorusi przed reżimem Łukaszenki. Z pomocą pracowników jednej z polskich firm, która zajmuje się pozyskiwaniem wykwalifikowanej kadry medycznej na rynku europejskim, medycy przyjechali w miniony weekend do Nowego Sącza, gdzie mieli zapewnioną pracę w sądeckim szpitalu.  

Zobacz też Niecodzienna chmura nad Nowym Sączem. Piloci samolotów unikają tego jak ognia

Niestety obcokrajowcy nie najlepiej zapamiętają pierwsze dni pobytu w naszym mieście. W nocy z soboty na niedzielę, ktoś zniszczył ich samochód marki Kia Sportage, zaparkowany na Alejach Wolności w pobliżu przychodni specjalistycznych. Nieznany sprawca zamazał czarnym sprayem tablice białoruskie i namalował napis na tylnej klapie.

- Nie wiemy, dlaczego ktoś zniszczył akurat ten samochód, a nie inne, które stały obok. Być może sprawca zareagował w ten sposób, widząc tablicę rejestracyjną z białoruskimi numerami. Z powodu wojny na Ukrainie, ludzie różny mają stosunek do Rosjan, ale także do Białorusinów. O całym zdarzeniu została poinformowana sądecka policja. Mamy nadzieję, że szybko udali się ustalić sprawcę i spotka go surowa kara - powiedział nam Czytelnik, który skontaktował się z naszą redakcją i przesłał zdjęcie. 

Rzeczniczka sądeckiej policji potwierdziła nam, że w miniony weekend funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu na Alejach Wolności. 

- Nieznany na obecną chwilę sprawca, uszkodził samochód marki Kia poprzez pomalowanie farbą m.in. pomalowana została tylna klapa pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Obecnie trwają czynności mające ustalenie sprawcy tego uszkodzenia - wyjaśnia kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.  ([email protected] Fot. Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu