Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
16/01/2017 - 16:30

Mundurowi przecierali oczy ze zdumienia. Kierująca Toyotą miała 2,5 promila! Zdradził ją styl jazdy

W miniony weekend na Sądecczyźnie policjanci przerwali jazdę sześciu pijanym kierującym. Mundurowi nie spodziewali się nawet, że rekordzistką w tym gronie okaże się kobieta. Miała ona 2,5 promila alkoholu w organizmie!

Po wykonaniu badania stanu trzeźwości kierującej Toyotą mundurowi aż przecierali oczy ze zdumienia.

Kobieta, która prowadziła wspomniany samochód została zatrzymana w piątkowe popołudnie do kontroli na al. Wolności w Nowym Sączu.

- Uwagę policjantów zwrócił styl jazdy kierowcy oraz uszkodzone boczne lusterko auta – powiedziała portalowi Sądeczanin.info. mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak, rzeczniczka sądeckiej policji. – Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą siedziała kobieta. Gdy sprawdzili jej stan trzeźwości, okazało się, że ma ona we krwi 2,5 promila alkoholu. Kobieta nie miała też przy sobie stosownych dokumentów.

Tego samego dnia policjanci udaremnili dalszą jazdę kolejnemu pijanemu kierowcy, którego zatrzymali na ul. Słotwińskiej w Krynicy-Zdroju. Ten prowadzący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i również nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów.

Dzień później policjanci „wyeliminowali” z ruchu trzech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę mimo tego, że byli pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich został zatrzymany o północy, na ulicy Legionów w Nowym Sączu. Miał w organizmie ponad pół promila alkoholu, podobnie jak kolejny, zatrzymany po godzinie 8.00 w Nawojowej.

Styl jazdy, a dokładnie slalom po ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu, zdradził następnego kierowcę. Mężczyzna jechał po godzinie 22.00 w kierunku Starego Sącza, mając w organizmie ponad 1,5 promila.

Blisko 2 promile miał natomiast kierowca fiata, zatrzymanego przez policjantów do kontroli drogowej w Stróżach wczoraj o godz. 1.00 w nocy.

- Strach pomyśleć do jakich nieszczęść mogłoby dojść, gdyby policjanci nie zatrzymali do kontroli tych kierowców. – dodaje policjantka. - Takie sytuacje nie tylko skutkują zaostrzonymi sankcjami prawnymi i finansowymi, ale stwarzają ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego zawsze, gdy podejrzewamy, że inny kierowca prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu, powinniśmy zawiadomić policję. W efekcie zadbamy nie tylko o własne bezpieczeństwo, czy nawet życie, ale również o bezpieczeństwo wielu innych osób.

Warto wiedzieć

Według znowelizowanych przepisów kierowca jadący w stanie nietrzeźwości podlega nie tylko bardziej zaostrzonym sankcjom, ale też dotkliwie odczuwa to finansowo, poprzez orzekane przez sąd wysokie świadczenia pieniężne. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu