Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
13/02/2018 - 09:30

Limanowa: Zobacz jak i gdzie skontrolujesz stan techniczny autokaru. Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka!

Ferie w Małopolsce trwają w najlepsze. Początkowe dni wolnego to także czas pierwszych feryjnych wyjazdów. Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci i zobacz jak i gdzie skontrolować stan techniczny autobusu!

Do 25 lutego trwają działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczne ferie”, wspierane akcją informacyjno-edukacyjną „Bezpieczna droga do celu”. W ramach akcji w każdym województwie wytypowane zostały stałe miejsca prowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów i stanu psychofizycznego kierowców.

Przed wyjazdem dziecka na ferie warto zainteresować się stanem technicznym pojazdu. Najbliższy punkt kontroli autokarów, ustalony w ramach akcji „Bezpieczne ferie”, znajduje się w Nowym Sączu przy ul. Bulwar Narwiku (Komenda Miejskiej Policji w Nowym Sączu). Nie jest to jednak jedyna opcja dla mieszkańców Limanowszczyzny.

Zobacz też: Skrzydlna: dachowanie samochodu. Kobieta miała sporo szczęścia [Zdjęcia]

Możesz bowiem poprosić Komendę Powiatowej Policji w Limanowej o kontrolę danego pojazdu, dzwoniąc do Oficera Dyżurnego. Najlepiej zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem, aby w dniu wycieczki uniknąć zamieszania i nie czekać w kolejce.

Zobacz też: Ferie w Limanowej? Sprawdź najlepsze propozycje!

Chcesz szybko zorientować się o stanie technicznym autokaru, którym podróżować będzie Twoje dziecko? Wykorzystaj najnowsze możliwości i sprawdź, za pomocą strony internetowej bezpiecznyautobus.gov.pl raport techniczny. Wystarczy, że wpiszesz numer rejestracyjny pojazdu. W ramach raportu zorientujesz się o badaniu i danych technicznych autokaru oraz polisie OC.

[email protected], Fot. KPP w Limanowej

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu