Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
04/09/2018 - 13:05

Gwałtowna burza z deszczem nad Sądecczyzną. Pioruny waliły w drzewa [ZDJĘCIA]

W minioną noc nad Sądecczyzną przeszła gwałtowna burza z deszczem. Największe straty żywioł wyrządził w gminie Gródek nad Dunajcem. Strażacy byli wzywani do usuwania z drogi połamanych drzew i gaszenia pożaru siana.


Kilkanaście minut po godzinie 23 w Rożnowie piorun uderzył w drzewo, pod którym składowane były bale z sianem, które zapaliły się. W pobliżu  znajdowały się budynki gospodarcze. Strażacy musieli działać bardzo szybko, aby nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Już po kilku minutach od otrzymania zgłoszenia na miejsce dotarły wozy strażackie. Ratownicy rozwinęli węże gaśnicze i zaczęli polewać ogień wodą. Pożar szybko udało się  ugasić. Na szczęście nikomu nic się nie stało.  

Zobacz też Nawałnica przeszła nad Sądecczyzną. Powalone drzewa, zerwane linie

O godzinie 2.09 strażacy znów otrzymali wezwanie do gminy Gródek nad Dunajcem. Tym razem w Siennej piorun uderzył w drzewo. Spadając na ziemię pociągnęło za sobą trzy inne drzewa. Droga była całkowicie zablokowana i nieprzejezdna. Na szczęście w tym czasie nikt tamtędy nie przechodził, bo mogłoby się to skończyć tragicznie. Strażacy pocięli drzewa i usunęli je z drogi.  


[email protected], fot. OSP Gródek nad Dunajcem

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"