Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
09/04/2021 - 10:30

Renata Augustyn przekazuje swoją nagrodę na wsparcie chorych dzieci. Pomóżmy im!

Pani Renata pracuje jako pielęgniarka, a w tym roku została laureatką Plebiscytu Medycznego. Swoją nagrodą postanowiła wesprzeć trójkę dzieci z gminy Łącko, które potrzebują pomocy dobrych ludzi. Poznajcie Olę, Dawida i Marysię.

Renata Augustyn

Renata Augustyn została laureatką VI Plebiscytu Medycznego, organizowanego przez Fundację Sądecką.  Zwyciężyła w kategorii Sądecka Pielęgniarka/Położna. Laureatka pracowała w sądeckim szpitalu, od wielu lat jest zawodowo związana z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Jazowsku oraz z poradnią żywieniową NUTRIMED.

Poznaj bliżej laureatkę tegorocznego Plebiscytu Medycznego i zobacz rozmowę z pielęgniarką: Renata Augustyn zwyciężyła w kategorii Sądecka Pielęgniarka/Położna 

Laureatka VI Plebiscytu Medycznego postanowiła przekazać swoją nagrodę, czyli materiał promocyjny o wartości 1500 złotych realizowany przez media Sądeczanin, na cele charytatywne. Renata Augustyn swoją nagrodą chce wspomóc trójkę chorych dzieci, które potrzebują pomocy.

- Myślę, że to dobro, które ja otrzymałam od ludzi, trzeba przekazać dalej tym, co go najbardziej potrzebują - ludziom chorym. Zwłaszcza, że wytypowane przeze mnie osoby to młode istnienia, które walczą o każdy dzień. Wierzę, że tak, jak licznie na mnie pacjenci i ich rodziny głosowali, tak licznie wspomogą te potrzebujące osoby - mówi pani Renata. - A są to potrzebujący wsparcia finansowego z mojego bliskiego otoczenia, bo wszyscy związani są z gminą Łącko. Tak, jak każdy uśmiech, życzliwe słowo do mnie kierowane, tak każda złotówka przekazana na ich konta będzie nieocenionym darem i wyrazem miłości bliźniego.

Aleksandra Koza
Ola ma zaledwie 26 lat, lecz od dziecka zmaga się z trudną chorobą jaką jest mukowiscydoza. Wydolność jej płuc czasem spada nawet do 30 procent. Wtedy nie może oddychać i dusi się. Choroba skrajnie wyniszcza jej organizm. Jedyną szansą dla niej są leki przyczynowe, które nie są w Polsce refundowane. Koszt rocznego leczenia znacznie przekracza milion złotych. Bez tych leków Oli nie zostanie wiele czasu, a przecież jest bardzo młodą kobietą.

Aleksandrę możecie wesprzeć poprzez zrzutkę utworzoną na portalu Siepomaga. Na zakup potrzebnych dla niej leków pieniądze wpłaciło już ponad dziewięć i pół tysiąca osób. Wciąż jednak sporo brakuje. LINK DO ZRZUTKI 

Ola Koza, siepomagaO Aleksandrze i jej walce z chorobą możecie przeczytać tutaj: "Umieram, duszę się..." Trwa walka o życie Oli 

Olę można również wesprzeć, biorąc udział w licytacjach, z których wszystkie dochody przekazywane są na jej leczenie. Na Facebooku funkcjonuje grupa "Ola Koza - wsparcie w walce z mukowiscydozą". Tam można wystawić lub wylicytować różne przedmioty, kwotę natomiast trzeba przesłać na konto zrzutki na leki dla Oli.

Dawid Cebula
Dawidek urodził się w 2015 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową kręgosłupa. Mały mieszkaniec Maszkowic w swoim krótkim życiu bardzo wiele przeszedł. Operacje, liczne zabiegi pozwoliły na to, że żyje i ma teraz możliwość dalszego rozwoju, a tak bardzo chce żyć i być sprawnym, jak inne dzieci w jego wieku.

Dawid Cebula, Sursum Corda

Dawidek jest bardzo zainteresowany światem  który go otacza i każdego dnia walczy o lepsze życie. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ każdy dzień chłopca  to nieustająca walka o sprawność, często sprawiająca ból. To również intensywna terapia neurologopedyczna oraz rehabilitacja ruchowa.

Równie bolesne jest to, że koszt zabiegów rehabilitacyjnych metodą Vojty nie jest refundowany przez NFZ i przerasta możliwości rodziców. - Najgorsza jest ta bezsilność, kiedy człowiek patrzy na dziecko i nie jest w stanie nic zrobić – tak o chorobie syna mówi mama Dawidka. Całą historię chłopczyka poznacie tutaj: Twój 1% ma moc!

Dawid Cebula i mama, Surcum Corda

Marzeniem każdego rodzica jest aby jego dziecko było zdrowe i sprawne. Jest możliwość, by wspomóc Dawidka i pozwolić, by jego najbliżsi mogli się cieszyć razem z nim, by mogli uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych i patrzeć jak ich synek staje się coraz sprawniejszy. 

Dawid jest podopiecznym fundacji Sursum Corda. Aby go wesprzeć, można przekazać 1% podatku. W deklaracji PIT trzeba podać nr KRS 00000 20382, a w polu "Cel szczegółowy" wpisać "5031 Dawid Cebula". Darowiznę można również wpłacić na konto Stowarzyszenie Sursum Corda: 26 8805 0009 0018 7596 2000 0080, a w tytule płatności wpisać "5031 Dawid Cebula".

Maria Pietruszka
Marysia urodziła się w 24 tygodniu ciąży w marcu 2019 roku. Ważyła wtedy 690 gram i przez wiele tygodni walczyła o swoje życie. Pierwsze 129 dni leżała na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodkowej. Z racji, że urodziła się zbyt wcześnie Marysia zmaga się m.in. z dysplazją oskrzelowo-płucną, otwartym przewodem Bottala, porażeniem lewego fałdu głosowego, ciężką postacią retinopatii wcześniaczej, krwawieniem dokomorowym II stopnia oraz hipoplazją móżdżku.

Marysia Pietruszka, fundacja Serce dla Maluszka

Marysia jest opóźniona psychoruchowo. Jeszcze w 19 miesiącu swojego życia nie siedziała samodzielnie, ani nie raczkowała, ma także problemy ze wzrokiem. Dziewczynka jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, laryngologa, audiologa czy gastrologa. Marysia i jej rodzice walczą o zdrowie i sprawność dziewczynki.

Marysia Pietruszka jest podopieczną fundacji Serce dla Maluszka. Aby przekazać jej 1% wystarczy podać nr KRS 00003 87207 i wpisać "909 Maria Pietruszka". Wsparcie finansowe można też przelać na konto fundacji na numer rachunku 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142. W tytule przelewu wystarczy wpisać "909 Maria Pietruszka".

Na stronie Fundacji dla Maluszka można też dokonać szybkiej wpłaty on-line na dowolną kwotę za pomocą m.in. PayPal czy systemu Blik. LINK: Maria Pietruszka - podopieczna fundacji Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020