Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
30/09/2020 - 14:10

Małopolska znowu idzie na rekord zakażeń. Co z Nowym Sączem i powiatem

Z każdym dniem jest coraz gorzej w naszym regionie. Ostatni raport sanepidu informuje o ponad dwustu nowych zakażonych w Małopolsce i kolejnym zgonie. Zaraza nie chce też odejść z Sądecczyzny.

Dziewięcioro dzieci w wieku do 18 lat i 196 dorosłych. W sumie 205 osób. Taki jest dobowy raport służb sanitarno-epidemiologicznych o nowych zakażeniach w Małopolsce.

Jaka jest sytuacja w naszym regionie? Choć zachorowań na COVID-19 jest mniej, to jednak koronawirus nie odpuszcza. W powiecie nowosądeckim zaraziło się 15 osób, a z Nowego Sącza – 6. Są jeszcze 2 osoby z powiatu gorlickiego i  3 osoby z limanowskiego.

Czytaj też Hiobowe wieści. Zakażeni księża w trzech parafiach. I jeszcze zaraza w szkole  

Pozostali zakażeni mieszkańcy z Małopolski to 32 osoby z powiatu myślenickiego, 30 osób z powiatu nowotarskiego, 24 osoby z Krakowa, 22 osoby z powiatu wadowickiego, 15 osób z powiatu krakowskiego, 13 osób z powiatu chrzanowskiego, 9 osób z powiatu tatrzańskiego, 6 osób z powiatu suskiego, 5 osób z powiatu olkuskiego, po 3 osoby z powiatów: tarnowskiego, wielickiego, proszowickiego, oświęcimskiego, miechowskiego oraz bocheńskiego, po 2 osoby z Tarnowa i powiatu dąbrowskiego oraz 1 osoba z powiatu brzeskiego.

– Aktualnie 21 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji – informuje sanepid.

Czytaj też Jest już wszędzie! Koronawirus w przedszkolu. Czterysta osób na kwarantannie 

Jest też doniesienie o kolejnym zgonie. Zmarła zakażona 89-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Przyczyną śmierci był COVID-19. Kobieta nie miała chorób współistniejących – podają służby.

Jest też dobra wiadomość o ozdrowieńcach. To 100 osób, wśród których jest 19 osób z powiatu nowosądeckiego i 2 osoby z Nowego Sącza.([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)