Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
29/09/2020 - 13:30

Jest już wszędzie! Koronawirus w przedszkolu. Czterysta osób na kwarantannie

Najpierw była zaraza na weselach, potem, wraz nadejściem września posypały się zakażenia w szkołach. Na tej liście był już sądecki ogólniak, podstawówki w Słopnicach, Laskowej, Łukowicy i Mszanie Dolnej. Teraz padło na przedszkole. W Gorlicach koronawirusem zaraziła się opiekunka i jeden z rodziców. Blisko czterysta osób trafiło na kwarantannę.

Najpierw były to tylko podejrzenia, teraz już wiadomo na pewno. Koronawirus przypuścił atak na miejskie przedszkole numer cztery w Gorlicach.

Czytaj też Przegrała z COVID-19. Zmarła w sądeckim szpitalu

- Mamy już wyniki. Badania potwierdziły zakażenie u jednej z opiekunek i u jednego z rodziców, którego dziecko uczęszcza do placówki – mówi Jadwiga Wójtowicz z gorlickiej stacji sanepidu.   

Ponieważ nauczycielka miała kontakt z dziećmi z kilku grup, zapadła decyzja, że wszystkie przedszkolaki - to w sumie osiemdziesięcioro dzieci -  i personel należy skierować na dziesięciodniową kwarantannę. Razem z rodzinami maluchów i pracowników to blisko czterysta osób.

Czytaj też Znowu! Kolejna klasa i nauczyciele na kwarantannie przez zakażonego ucznia

Jakie są rokowania? Czy dzieci  mogły się zarazić?

- Na razie rodzice kilkorga przedszkolaków mają takie obawy.  Zweryfikują to lekarze rodzinni – mówi Jadwiga Wójtowicz.

Na razie, do czwartego października, przedszkole pozostanie zamknięte. Zajęcia z dziećmi będą prowadzone zdalnie. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu