Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
29/09/2023 - 12:35

Inwestują w szpitalu w Limanowej na potęgę.Teraz zabierają się za SOR

Nowa elewacja, nowe drzwi i okna, remont dachu… limanowski szpital przeszedł gruntowną modernizację. Zmienił się nie tylko wygląd budynku. Placówka zainwestowała też w nową aparaturę. Teraz szykuje się kolejna inwestycja.

Czytaj też Co groźnego znaleźli w przysmaku z Lidla. Sieć na gwałt wycofuje to ze sklepów  

Gigantyczny remont limanowskiego szpitala kosztował osiem milionów złotych. Teraz placówka należy do najnowocześniejszych w regionie. Budynek ma nową elewację, nowe drzwi i okna, nowy dach. Placówka zainwestowała też w panele fotowoltaiczne i ekologiczne ogrzewanie.  Budynek jest opalany gazem i pelletem.

To jeszcze nie koniec modernizacji. Teraz w Limanowej przymierzają się do generalnego remontu szpitalnego oddziału ratunkowego. - Mamy już całą potrzebną dokumentację i opracowane projekty techniczne – mówi dyrektor szpitala Marcin Radzięta.

Jak będzie wyglądać SPR po liftingu? Na razie można to zobaczyć na wizualizacji

Czytaj też Cud chirurgów w klinice w krakowskim Prokocimiu. Operacja dziecka jak z kosmosu!  

To nie tylko przebudowa pięciuset metrów kwadratowych  oddziału, ale także rozbudowa. Szpitalny oddziała ratunkowy zyska dodatkowe sześćset metrów kwadratowych.

W dobudowanej części będą między innymi gabinety konsultacyjne lekarzy internistów, chirurga i pediatry, a także sale obserwacji chirurgicznej oraz intensywnej terapii wstępnej. Powstanie też duża poczekalnia dla rodzin pacjentów.

- To ogromna inwestycja, która będzie wymagała odpowiednich rozwiązań logistycznych, tak, by zachować funkcjonowanie SOR – podkreśla Radzięta. - Dlatego zakładamy, że pierwszym  etapem będzie rozbudowa. Po jej zakończeniu oddział w całości zostanie przeniesiony do nowych pomieszczeń, a w dotychczas użytkowanych rozpocznie się przebudowa i dostosowanie pomieszczeń do nowych funkcji – mówi Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala.

Czytaj też To już prawdziwa katastrofa! Kolejki do tych lekarzy specjalistów są coraz dłuższe  

Skąd  pieniądze na inwestycję? Placówka właśnie otrzymała decyzję z resortu zdrowia. Z budżetu centralnego szpital dostanie blisko 2,3 mln złotych, które zostaną wykorzystane nie tylko na modernizację SOR, ale także na jego wyposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny.([email protected]) fot. szpitallimanowa.pl
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu