Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
21/05/2024 - 15:25

FAKRO dba o zdrowie

Zdrowe odżywianie sport zwiększają naszą koncentrację i kreatywność, nie tylko w pracy, ale także po godzinach. Firma FAKRO mając na uwadze dobrostan swojego zespołu nie od dziś podejmuje prozdrowotne inicjatywy.

Oswajaliśmy pracowników z COVIDem

Pandemia odwróciła naszą codzienność w każdym aspekcie życia. Musieliśmy się szybko i zwinnie odnaleźć w zupełnie nowej sytuacji. Pandemia zainicjowała zmiany wielu procesów w organizacji z dnia na dzień. Jednym z większych wyzwań była organizacja badań pracowników firmy w ramach badań rządowych. Przebadano  blisko 500 osób. Zorganizowaliśmy również na terenie firmy szczepienia na koronawirusa. Skorzystało z nich 182 osób.  Zmagaliśmy się z falą strachu zespołu. Aby oswoić go z nową sytuacją opracowaliśmy „Poradnik dla kadry zarządzającej w dobie COVID – Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.” Dodatkowo każdy pracownik otrzymał zestaw witamin i tran wpływający na odporność.  

Zachęcamy do profilaktycznych badań 

Jesteśmy inicjatorem wielu akcji, których celem jest promowanie zdrowego trybu życia oraz dbałości o zdrowie - swoje i bliskich. Zorganizowaliśmy kampanię dla kobiet FAKRO „Piękna, bo świadoma”, w ramach której mówiliśmy o profilaktyce raka piersi. Prowadziliśmy profilaktyczne badania dla pracowników w ramach programów objętych finansowanie z NFZ. Nasi pracownicy na preferencyjnych warunkach korzystają z pakietów medycznych, mając dzięki temu dostęp do wielu specjalistów, a na wizyty lekarskie czy badania diagnostyczne umawiają się za pośrednictwem operatora lub aplikacji. 

Pomagamy tym, którzy tego potrzebują

Każdego dnia otrzymujemy kilkanaście próśb o pomoc w finasowaniu leczenia. W pierwszej kolejności pomagamy jednak naszym pracownikom i ich rodzinom. Z jednej strony pracownicy mogą korzystać z zapomóg w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,  z drugiej rokrocznie przeprowadzamy akcję „1,5%, to twoje dobre serce”, w ramach której informujemy o dzieciach pracowników potrzebujących pieniędzy na leczenie z możliwością ich przeznaczenia w rozliczeniu podatkowym PIT. To nie wszystko, pracownicy bardzo aktywnie zaangażowali się w dwie edycje programu „Kilometry nadziei z FAKRO”. Poprzez swoją aktywność fizyczną „nabijali kilometry”, które później zostały zamienione na pieniądze. W akcję zaangażowało się 1200 pracowników. Łącznie pokonali 1 400 000 km. Pieniądze przekazano na leczenie i rehabilitację siedmorga dzieci naszych pracowników.

Aktywnie do pracy i po godzinach

Okazuje się, że pracownicy FAKRO to zapaleni rowerzyści. Dlatego, też w mig angażują się w świętowanie Światowego Dnia bez Samochodu, czy Światowego Dnia Roweru. Ponadto korzystają z kart sportowych, w ramach, których odwiedzają siłownie, uczestnicą w zajęciach tanecznych, czy odpoczywają z dziećmi na basenie. W zimie z wielką przyjemnością korzystają również z Sankolandi w Muszynie. W FAKRO sport można zobaczyć nie tylko przez pryzmat działań marketingowych –  firma jest m.in. Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, wspieramy także inne dyscypliny sportowe oraz lokalne gwiazdy, np. Sokoliki -  czy dziewczęcą drużynę piłkarską Staszówka-Jelna. 

Nieprzerwanie kreujemy

Ryszard Florek, Prezes i Współzałożyciel FAKRO jest niezwykle kreatywny. Jest autorem ponad 85 zgłoszeń patentowych. Jednym z jego pomysłów jest odzież wełniano – bawełniana. Produkty Woolmed, to przede wszystkim wysokiej jakości materiały,  łączące zalety naturalnej wełny merino i delikatnej bawełny. Produkty Woolmed to doskonały wybór dla osób ceniących sobie zdrowie, wygodę oraz komfort użytkowania na co dzień.

Materiał partneraDziękujemy za przesłanie błędu