Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
10/06/2024 - 12:40

Krwiodawcy z całej Polski przyjechali do Krynicy. O czym rozmawiali?

Do Krynicy przyjechali krwiodawcy z całej Polski, aby uczestniczyć w trzydniowym (7-9 czerwca) I Kongresie Krwiodawczym. Podczas wydarzenia zdobywali wiedzę praktyczną i teoretyczną w zakresie rozwoju krwiodawstwa.

Do Krynicy przyjechali krwiodawcy z całej Polski, aby uczestniczyć w trzydniowym (7-9 czerwca) Kongresie Krwiodawczym. Podczas tego wydarzenia zdobywali wiedzę praktyczną i teoretyczną w zakresie rozwoju krwiodawstwa, roli i misji krwiobusów oraz misji dobrowolnego, nieodpłatnego, regularnego oddawania krwi i osocza.

- Kongres Krwiodawczy to pierwsze pilotażowe wydarzenie, którego jestem pomysłodawcą, a zorganizowane  przez  Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej. - mówi st. kpt. Dariusz Cieśla, Strażacki Klub HDK PCK "Ognista kropla". 

- W wydarzeniu uczestniczyło 60 krwiodawców z całej Polski, osoby różnych zawodów i branż.

Tego typu wydarzenia, łącząc jeszcze bardziej kluby krwiodawców, pomagają w znalezieniu wspólnych rozwiązań w różnych obszarach krwiodawstwa oraz zaplanowania i rozwoju kolejnych działań na rzecz krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce.

- Kolejna akcja poboru krwi w Krynicy, która zorganizowana zostanie na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, odbędzie się w lipcu lub sierpniu. - dodaje Dariusz Cieśla. - Natomiast młodzież ostatnio, w piątek krew oddawała młodzież w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy

 

W województwie małopolskim działa ponad 200 klubów honorowych dawców krwi, zrzeszających ponad 10 tys. krwiodawców, a także Kluby Stowarzyszenia Krwiodawców RP zrzeszające blisko dwa tysiące krwiodawców.

Patronat medialny nad I Kongresem Krwiodawczym w Krynicy objął portal Sądeczanin.info. (MK), fot. Dariusz Cieśla.Dziękujemy za przesłanie błędu