Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
12/03/2024 - 19:35

Co groźnego znaleźli w przysmaku z Lidla. Sieć błyskawicznie wycofuje to ze sklepów

Wafle ryżowe ze środkiem owadobójczym, ciastka z kawałkami metalu i batony z drobinami plastiku.… takie „wkładki” były już w produktach ze sklepowych półek. Długo nie trzeba było czekać na kolejnego newsa z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Tym razem, wszczęto alarm z powodu trefnego napoju, który trafił do Lidla. Chodzi o wykrycie wysokiego poziomu niebezpiecznej dla zdrowia toksyny.

Wieje grozą ze sklepowych półek

Ledwie kilkanaście  dni temu  służby sanitarne podniosły alarm w sprawie ciastek z kawałkami metalu i batonów z drobinami plastiku,  które trafiły na sklepowe półki Kauflandu, a już wpadkę zaliczyła kolejna, nalężąca do  Niemców sieć, która podobnie jak Kaufland ma swoje sklepy także w Nowym Sączu. Tym razem padło na Lidla.  

Czytaj też Znowu biją na alarm. Chodzi o lek przewobólowy i przeciwgorączkowy. Co z nmi jest nie tak 

Groźne toksyny w napoju

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące napoju typu smoothie, w których wykryto wysoki poziom niebezpiecznej dla zdrowia toksyny. Chodzi o przekroczenie najwyższego, dopuszczalnego poziomu patuliny w smoothie owocowym.

Patulina to toksyna, powstająca na owocach zaatakowanych przez pleśń – wyjaśnia poradnikzdrowie.pl. -  Grzyby, które potocznie nazywamy pleśniami, w procesie wtórnego metabolizmu wytwarzają trujące mykotoksyny. Zjedzenie patuliny jest niebezpieczne, bo wytwarzająca ją pleśń może wykwitać w jelitach człowieka, powodując krwawienia i choroby układu pokarmowego – pisze serwis.

Czytaj też Od tej historii chce się płakać. Próbował się ratować. Nie dał rady [ZDJECIA]

A oto szczegóły dotyczące trefnego produktu

  • Nazwa: Solevita Smoothie Red Genius, 250 ml
  • Data minimalnej trwałości: 13.03.2024
  • Wyprodukowano dla: Lidl sp. z o.o. sp. k. ul. Poznańska 48, Jankowice 62-080 Tarnowo Podgórne
  • Producent: Molkerei Gropper GmbH & Co KG, 86657 Bissingen, Niemcy

Czytaj też Ruszyły kontrole. Mogą też zapukać do waszych drzwi. Będą kary?

Na gwałt wycofują to ze sprzedaży

Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny, wraz z producentem napoju, Lidl podjął decyzję  o wycofaniu produktu ze sprzedaży i nie zaleca jego dalszego spożywania.  Zwroty artykułu będą przyjmowane w każdym sklepie sieci bez konieczności okazywania paragonu, zapewnia Lidl. ([email protected])  Dziękujemy za przesłanie błędu