Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
21/08/2021 - 17:10

Wyjątkowy album. Sonety i niezwykły urok Pienin

Sonety Jana Gwoździa i przepiękne zdjęcia kilku autorów nierozerwalnie łączą się w tym albumie w całość. Wzajemnie się uzupełniają. Czytelnik sięgając po tę książkę zachwyci się nie tylko przepięknymi fotografiami ukazującymi przyrodę Pienin, ale wkroczy do świata poezji. Wszystko to zostało przez Jana Gwoździa spięte w całość w albumie pt. „Sonety pienińskie w fotografiach”.

Jest to kolejna publikacja zgłoszona do konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie”.  

W uzasadnieniu zgłoszenia do konkursu czytamy: „Jest to poetycko-fotograficzny opis najważniejszych, najbardziej rozpoznawalnych miejsc Pienin i okolic, przeplatany osobistymi przystankami, na które autor chce zwrócić uwagę. Tytuł chociaż bardzo związany z Pieninami jednak wykracza i roztacza się na okoliczne regiony, jak chociażby przyległą Sądecczyznę” Sam zaś Beskid Sądecki powiązany jest także wieloma szlakami turystycznymi.

Nierozerwalną częścią tego albumu jest trzydzieści jeden sonetów Jana Gwoździa.

W albumie można oglądać fotografie: Zbyszka Lacha, Sebastyona Mężyka, Jana Gwoździa oraz Beaty Hussak (Bukowińskie Centrum Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej). Album został wydany w nakładzie tysiąca egzemplarzy.

Wydawcą albumu jest Jan Gwóźdź. Publikacja liczy 123 strony, oprawa twarda. Jan Gwóźdź, Sonety pienińskie w fotografiach, Nowy Sącz, 2020. Opr. i.michalec@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu